Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin açıkladı Dolar TL 7 lira altına inebilir mi? Piyasaları uyardı

Son dönemdeki dolardaki düşüş merak ediliyor. Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin dikkat çeken tahminlerde bulundu. Piyasaları ne bekliyor?

Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin açıkladı Dolar TL 7 lira altına inebilir mi? Piyasaları uyardı
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2021 18:45

Herkesin merak ettiği bir şey var son zamanlarda dolar daha ne kadar düşecek? Uzun bir süredir yükselişte olan dolar hızlı bir düşüş evresine girdi.

Yatırımcılar haliyle panikte. Doların daha fazla düşüp düşmeyeceği merak edilirken iktidar yakın Akşam gazetesinde bomba bir analiz yayınlandı. Buna göre Dolar 7 liranın daha da altına düşebilir. Yatırımcıların gelişmeleri yakından takip ettiği bu günlerde bir çok piyasa uzmanı doların daha fazla düşeceğini iddia ediyor.

Konuyla ilgili Akşam gazetesinde yayınlanan haberde Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin önemli açıklamalarda bulundu ve dolar kuru hakkında bilgiler verdi.

Merkez Bankası ve FED'in faiz kararı sonrası döviz fiyatlarındaki düşüşe paralel olarak TL'deki değer kazanımı da devam giderek devam ediyor.. Konuyla ilgili olarak Aksam.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin, döviz kurundaki gelişmelerle ilgili bomba tahminlerde bulundu.


Kerem Alkin'in iddiasına göre• "Döviz girişi bu tempoyla devam ederse Dolar/TL kuru doğal olarak 7 liranın altını görebilir." ve TL değer kazanabilir.

DOLARDAKİ DÜŞÜŞLE İLGİLİ UYARDI


• "7 liranın altını gören dolar kuru, ithalatı azdırıp ihracatı zora sokabilir diyen Kerem Alkin Türkiye'nin dış ticaret ve cari açığını büyüten bir negatif etkiye sahip olabilir." diyerek dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Keram Alkin'in açıklamalarını okuyan vatandaşlar dolar artsa suç dolar düşse suç vay halimize diyerek tepki gösterdiler..

İlgili Haberler