Ekrem İmamoğlu Erdoğan'a Rakip olacak mı? Kararını Açıkladı

Ekrem İmamoğlu Erdoğan'a Rakip olacak mı? Kararını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Birgün gazetesine açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda net konuştu..

Herkes Merak Ediyor. Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Bu soruya Ekrem İmamoğlu yanıt verdi. Birgün'e konuşan İmamoğlu hayır demedi ama evet de demedi.

İşte Tartışma son nokta koyan o sözler

İBB Başkanı İmamoğlu, Birgün'e konuşarak bu sorulara cevap verdi. 

ADAYLIK İÇİN NİYETİM YOK
Erdoğan sizi 2023 seçimleri için açık bir rakip olarak görüyor. Cumhurbaşkanı adaylığınız sık sık dillendiriliyor. Hatta ana muhalefetin sizi hazırladığı söyleniyor. Sizin hakikaten böyle bir düşünceniz, böyle bir tasarrufunuz var mı?
Ben işimi yapıyorum. Her yerde söyledim, böyle bir niyetimin olması mümkün değil. Doğru da değil. Yani siz İBB gibi kutsal bir süreci yönetirken, böyle bir görevi yaparken, gözünüz başka işlerde ise işinizde başarılı olma şansınız yok.

Peki, muhalefet sizi aday gösterirse?
Bunlar çok sonraki işler… Şu anda biz bahsettiğimiz toplumsal süreçleri, sorunları aşmalıyız. İstanbul ile ilgili konuları aşmalıyız. İnanın gündemimde veya hiçbir şekilde zihnimin bir köşesinde yok. Şu anda benim tek derdim İstanbulluya ve İBB en üst seviyede hizmet yapan, en başarılı belediye başkanı olmak.