Ekrem İmamoğlu Sarayın adamı ilan edilebilir! CHP'de işler fena karışıyor

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları tartışılmaya başlandı. Muhalifler açıklamasına tepki gösterdi! İmamoğlu neden bunu yaptı?

Ekrem İmamoğlu Sarayın adamı ilan edilebilir! CHP'de işler fena karışıyor
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2021 03:04

Son dönemde CHP'nin Ulusalcı kanadı Kılıçdaroğlu yönetimine adeta baş kaldırmış durumda. En büyük muhalefeti başlatan isim Muharrem İnce oldu.

Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce partisinden oldukça fazla oy alan bir isim olarak siyaset tarihine adını yazdırdı.

İşte ne olduysa ondan sonra başladı ve İnce Genel başkanlık savaşı başlattı.

Kılıçdaroğlu ise partideki delege yapısı nedeniyle girdiği her kurultayı kazanmayı başardı. Son kurultayda ise Kılıçdaroğlu tek aday olarak girdiği kurultayda Genel Başkan seçildi.

Muharrem İnce ise CHP'de aynı tas aynı hamam hiç bir şeyin değişmeyeceğini görünce Memleket Hareketini başlatarak yola çıktı.

Önümüzdeki günlerde yeni partisini ilan edecek.

Muharrem İnce'ye sarayın adamı iftirası atılıyor..

Ardından İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve beraberindeki iki arkadaşı partiden istifa ettiler. Parti politikalarından rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Ve Mehmet Ali Çelebi'ye de saray operasyonuyla istifa ettiler diyerek iftira atıldı.

Bütün bunlar yaşanırken daha önce farklı partilerde siyaset yaparak CHP'ye katılan ve şimdinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu hem Muharrem İnce'ye hem de istifa eden vekillere tepki gösterdi.

Altını çizmekte fayda var.

Muharrem İnce gençlik kollarından itibaren CHP'ye hizmet etmiş bir isim. Yani Ekrem İmamoğlu gibi partiye sonradan katılmış bir isim değil.

Bütün bunlara rağmen İmamoğlu hem Muharrem İnce'yi hem ömrünü CHP'ye adamış üç vekili uyarıyor ve pişman olabilirler diyor.

Devamında ise Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sahip çıkıyor.

CHP'de hiç bir sorun yokmuş gibi davranıyor eleştirileri ise görmezden geliyor. Bu açıklamalar sonrası Ekrem İmamoğlu'na partinin ulusalcı tabanından uyarı var. Senaryo şu...

Olurda Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olursa İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığından istifa etmesi gerekecek.

Ve girdiği Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamazsa muhtemelen CHP Genel Başkan adayı olabilir. Bu durumda Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi ve delegeler İmamoğlu'nun seçilmemesi için var güçleriyle kurultayda yarışacaklar.

Sonrasında ise Ekrem İmamoğlu tıpkı Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce'nin yaşadığı akıbeti yaşayabilir. Sonrasında ise muhtemelen ya yeni parti kurmaya çalışacaktır ya da başka bir partinin başına geçmek.

İşte o durumda İmamoğlu içinde sarayın adamı iftirası atılabilir.

İmamoğlu siyasette hızla yükselen bir isim ve yükselmek içinde var gücüyle basamakları tırmanmak isteyecektir.

Bu yüzden İmamoğlu'nun süreci iyi okumasında yarar var.

Muharrem İnce ve istifa eden üç milletvekilinin pişman olacağını söylemek veya yanlış yoldalar diye tepki göstermek doğru bir davranış değil.

Hele bir de parti içinden sarayın operasyonu diyenlere ses çıkarmaması çok daha dikkat çeken bir tutum olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Haberler