Ekrem İmamoğlu Taksim Meydanı için tarih verdi

Ekrem İmamoğlu Taksim Meydanı için tarih verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yıllardır beton görüntüsü nedeniyle eleştirilen Taksim Meydanı'nda önümüzdeki yaz çalışmaların başlayacağını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yıllardır beton görüntüsü nedeniyle eleştirilen Taksim Meydanı'nda önümüzdeki yaz çalışmaların başlayacağını söyledi.

Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının işletme ihalesinin İBB’ye verilmemesi halinde kapının önünden ayrılmayacağını söyledi.

İmamoğlu Ulaştırma Bakanlığı’na “İhaleyi iptal edin ve mekanları İBB’ye verin” çağrısı yaptı. İBB Başkanı İmamoğlu, halka 'İstanbul’un israf tablosunu yıl sonunda açıklayacağım' sözünü de verdi.

İmamoğlu, göreve geldiği günden bu yana tespit ettiği israf kalemlerini ve uyguladığı tasarruf politikalarını aralık ayında tablo halinde sunacağını söyledi ve ekledi: 16 milyonun hakkını koruyacağım.

 

CUMHURİYET COŞKUSU SOKAK BALOSU İLE 2 GÜN KUTLANACAK
İBB Başkanı İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İstanbul'da yapılacak kutlama etkinliklerinin 2 gün süreceğini açıkladı. Kutlamaların ayrıntılarını ise şöyle anlattı:

“Cumhuriyet Bayramı bu şehirde belki ilk defa bu kadar coşkulu kutlanacak. 28 Ekim'de çelenk koyma töreniyle Cumhuriyet Bayramı törenleri başlar bu bir gelenektir. 28 Ekim akşamı Sultanahmet Meydanı'nda yani Halide Edip Adıvar'ın da katıldığı meşhur o Milli Mücadele Mitinglerinin yapıldığı o güzel meydanda tarihe not düşeceğiz. Bu buluşmayı tüm dünyaya servis edeceğiz.

İçinde gösteriler, senfoni orkestrası, şiir dinletisi, konserler olacak. Cumhuriyetimizi hissettiren bir akşam olmasını istiyoruz. 29 Ekim günü hem Vatan Caddesi'ndeki resmi törenimizle hem de daha sonra Salacak sahilinde sokakta, caddede sahilde bir balo olacak. Herkesin oraya gelip Cumhuriyetimizi kutlamasını istiyoruz. Atamız'ın ‘geldikleri gibi giderler' diye Boğaz'a bakıp bağımsızlık mesajını verdiği, Salacak'tan görerek bir nevi en büyük sokak balosunda bütün halkımızla bulaşacağız.”

Sözcü