Ekrem İmamoğlu'ndan özel açıklamalar. Burası Çok önemli diyerek adeta ders verdi

Ekrem İmamoğlu'ndan özel açıklamalar. Burası Çok önemli diyerek adeta ders verdi

Son zamanlarda en hızlı yükselen siyasiler arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, liyakat ve ortak aklın öneminden bahsetti "Burası çok önemli" diyerek bakın nasıl bir ders verdi..

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, metro inşaatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan İmamoğlu özel açıklamalar yaptı.

Yaptığı açıklamada İstanbul'da metro inşaatlarının bundan sonra çok daha hızlı tamamlanacağını açıklayan Başkan Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalarına 580 milyon dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardıklarını dile getirdi. Artık metro inşaatları daha hızlı bitecek diyen Ekrem İmamoğlu ayrıca trafik rahatlayacak" değerlendirmesinde bulundu... 

İmamoğlu'ndan ders gibi sözler "Burası çok önemli"


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde liyakat ve ortak aklın önemine vurgu yaparak şunları kaydetti, görevinden geçtiğimiz ay  istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın genellikle sık sık kullanmış olduğu "Burası çok önemli" kalıbını kullandı. Ekrem İmamoğlu'nun bu açıklamaları istifasından sonra hiç bir şekilde haber alınmayan Berat Albayrak'a bir gönderme olarak değerlendirildi..

Ekrem İmamoğlu ne demişti?

Liyakat vurgusu yapan Ekrem İmamoğlu İBB'nin liyakat ve ortak akıl ilkeleri ile yarattığı güvenilir yatırım iklimi, tahvil için ödenecek kupon faizini de ülkemizdeki benzeri ihraçlarla karşılaştırdığınızda en düşük olan yüzde 6,375 seviyesinde tutmuştur açıklamasında bulunarak bunun çok değerli olduğuna vurgu yaptı... 


 

En Yeniler