Ekrem İmamoğlu'ndan tümden yasak açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüsü salgınının hafife alındığını belirterek, "Tümüyle sokağa çıkma yasağı gelebilir" dedi.

YAŞLILARA VEBALI GİBİ DAVRANMAK YANLIŞ

* 65 yaş üstü deyince, sanki bir tek hastalık onlara bulaşmış ve toplumsal bir tepkiye, benzetmek gibi olmasın da eski tabirle ‘vebalı gibi’ davranışa maruz kalan yaşlı vatandaşlarımız var ülkemizin farklı noktalarında. Bu hiç doğru değil. Diğer vatandaşlarımızın bir serbestliği varmış gibi ya da diğer vatandaşlarımızın hiç riski yokmuş gibi tavır almaları, davranışta bulunmaları hiç doğru değil. Ama bir uyum var. Vatandaşlarımız evlerinde.

İZOLE ORTAM BİRKAÇ AY SÜREBİLİR

* Bunlar aslında ne kadar hafife aldığımızın göstergesi. Net olarak söyleyeyim: Nasıl ki 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi, bu, tümüne getirilmeyecek anlamına gelmiyor. Dünyada bu yapıldı. Mecbur kalınırsa; -ki bütün verileri bana göre var- bu uygulamaya bile ülkemizin, devletimizin gideceği ortada. Sürece bu ciddiyetle hepimizin bakması lazım. Sabretmek zorundayız. Günler gösteriyor ki, birkaç ay bu izole ortam sürebilir.

Benzer Videolar