Elektrik Faturasında Yeni Bir Dönem Başlıyor Devlet Desteğinden Yararlanmanın Yolu Duyuruldu

Elektrik fatura bedelleri için devlet destek sunacak. Vatandaşları ilgilendiren düzenlemeye göre 118 TL destek sağlanacak.. Ayrıntılar da belli oldu

Elektrik Faturasında Yeni Bir Dönem Başlıyor Devlet Desteğinden Yararlanmanın Yolu Duyuruldu
Yayınlanma Tarihi : 11 Haziran 2021 23:50

Çok sayıda vatandaş fatura borcu ödeme konusunda sorun yaşayabiliyor. Bu nedenle devlet vatandaşlara bazı destekler sunuyor.

O desteklerle ilgili bir bilgi de geldi..

DEVLETTEN 118 TL'LİK ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ! KİMLER NASIL BAŞVURACAK?

Özellikle kalabalık ailelerde her faturada olduğu gibi elektrik faturası da yüklü gelebiliyor. İşte devletten bu konuda vatandaşlara 118 TL'lik destek geldi.

PTT'YE BAŞVURMANIZ GEREKİYOR

Devletten fatura ödemekte zorlanan dar gelirli vatandaşları yakından ilgilendiren bir müjde geldi. Buna göre devlet elektrik faturalarının 118 T'lik kadar olan kısmını karşılayacak.Cihaza bağlı yaşlı vatandaşlar için ise bu rakam 200 TL'ye kadar çıkıyor.  Vatandaşlar bu destekten  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine başvururak faydalanabilecek. Ancak muhtardan muhtaçlık belgesi almak gerekiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kaydoltuktan sonra son olarak T.C. kimlik kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine başvurmak gerekiyor.


HANGİ BELGELER GEREKİYOR?

Elektrik faturası başvuru dilekçesi ve T.C kimlik kartının fotokopisi ile başvuru yapılabilir.

DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

1. Bakıma muhtaç engelli olanlar,

2.Muhtaçlık durumu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının karar organı olan Mütevelli Heyetleri tarafından tespit edilenler,

3. Kronik hastalık nedeni ile cihaza bağımlı şekilde yaşayanlar


Öte yandan destek alamayan vatandaşlar için de formül üretildi. O vatandaşlar serbest tüketici olarak faturalarını düşürebilecek. Serbest tüketici olabilmek için ise 75 TL ve üzeri faturaya sahip olmak gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.