Elleri Çok Daha Bakımlı Gösterecek Oje Sürme Teknikleri

Elleri Çok Daha Bakımlı Gösterecek Oje Sürme Teknikleri

El bakımı için şüphesiz en önemli nokta tırnakların düzenidir. Tırnakları törpüleyerek güzel bir şekle soktuktan sonra kullanılacak oje ve oje sürmenin tekniği elleri bakımlı göstermek için çok mühimdir. İşte o teknikler...

Tırnakların görünümü ile daha zarif ellere kavuşmak mümkün. Elleri daha bakımlı hale getirmek için tırnakların boyunu etkileyecek, ojeyi daha doğru sürmeyi sağlayacak ve elin zarafetini ortaya çıkaracak renk seçimi önem taşıyor. 

Tırnak boyunuza uygun bakım yapın

İlk olarak oje sürmeden önce tırnak boyuna karar vermek gerekiyor. Eğer enstrüman çalıyorsanız ya da fazla uzun tırnağa karşı bir antipatiniz varsa o zaman kısa tırnaklar ile de pek ala bakımlı olabilirsiniz. Ancak törpü ile oval şekil vermeyi ihmal etmeyin yoksa çocuk eli gibi görünebilirler. Uzun tırnaklar için de mutlaka kırılmaya karşı tırnak bakım yağı veya limon gibi önlemler alın. Aksi halde kötü şekilde kırılacaklardır ve köklerinden hepsini kesmek zorunda kalacaksınız.

Renge dikkat

Diğer yandan oje sürerken de seçeceğiniz renk önemlidir. Teninize en çok uyacak olan ojeyi seçmek önemlidir. Oje rengi eğer koyu ve renkli bir ojeyse (siyah, koyu mor, kırmızı gibi...) o zaman mutlaka tırnağa ilk olarak cila sürün. Bu tipteki ojeler maalesef tırnağa bulaşıyor ve çıkarsanız da tırnaklarınızda kötü bir renk bırakıyor. Bu nedenle ilk katı cila yaparak tırnağınızı kurtarabilirsiniz.

Daha ince göstermek için...

Taşmaları önlemek ve tırnakları daha uzun ince göstermek için en köşeleri boyamamaya ve düz bir çizgi oluşturmaya dikkat edin. Eğer taşmalar olduysa bunu hemen önemsemeyin. Aksi halde tüm ojeler etrafa bulaşacaktır. Bulaşan oje kuruduktan sonra ister etinizden yıkayarak isterse de kulak çöpüne aseton sürerek nazikçe çıkarılabilir.

Fırçayla oynamayın

Fırça ile üç darbe yeterli olacaktır. Ortaya, sola ve sağa giden fırça dördüncü hatta beşinci altıncı kez tırnakta gezmemeli. Eğer bunu yaparsanız hem ojenin katı çok fazla olacak ve kuruması zorlaşıp üstü darbe aldığı gibi bozulacak hem de zaten fırça nedeniyle topaklanıp iyice batacak. 

En Yeniler