Elleri Daha Zarif Gösteriyor... Tırnakları Daha Uzun Gösterecek Oje Hileleri!

Elleri Daha Zarif Gösteriyor... Tırnakları Daha Uzun Gösterecek Oje Hileleri!

Kısa tırnaklılar, tırnaklarını bir türlü uzatamayanlar ya da uzatmak istemeyenler için tırnakları çok daha uzun ve zarif gösterecek oje sürme ipuçları. Yeni tırnak trendleri ile tırnakları daha uzun gösterme sanatı!

Tırnakları olduğundan daha uzun göstermek elleri çok daha zarif gösterecektir. Bu tekniği uyguladığınızda gözlerinizi ellerinizden alamayacaksınız. 

Uzun görünümlü tırnaklar için koyu renkli bir ojenizi, törpünüzü ve cilanızı kapıp gelin.

İlk olarak tırnakların şeklini düzeltelim. Köşelerden biraz törpüleyerek yuvarlamak gerekiyor. Sonrasında tırnaklarına oje uygulamadan önce tırnak etlerini kontrol edin. Eğer tırnak etleri varsa oje uygulayacağın alan kısalacaktır bu da tırnakları daha kısa gösterecektir.  

Tırnakları zedelemeden...

Tırnak etlerini geri itmeden önce tırnaklarına krem uygulamak gerekiyor çünkü tırnakların yapısı zedelenebilir. Hem can yakıcı bir deneyim hem de tırnak görünümünü bozacak bu hamleden kaçının. Tırnaklar tam olarak kremi emdikten sonra oje sürün. 

Koyu renkli bir ojenizi tırnaklarınıza uygulamaya başlamadan önce dilerseniz zemin olarak parlatıcı ya da elinizle benzer tonda bir nude oje sürebilirsiniz. Çünkü koyu renk ojeyi uygularken, tırnakların en köşelerine oje sürmememiz gerekiyor. 

İlk olarak ojeyi tırnağın ortasından başlatmak gerekiyor. Daha dikey bir görünüm olacağı için tırnaklar çok daha uzun görünecektir. 

Nail art yaparak da tırnakları daha ince göstermek mümkün. Tırnakların üzerine çizilen grafik şekiller yatay olmadığı sürece uzun göstermeye yardımcı olacaktır.

Trendlere uymak tırnakları uzun gösteriyor ancak...

Tırnaklara uygulanan metal ya da yapışkan aksesuarlar da kullanılabilir ancak bunları tırnağın tam orta merkezinden uzak tutmak gerekiyor. Hatta açık renkli ise tırnağın başlangıcına yerleştirmek tırnak boyunu kısa gösterecektir.

Tırnaklarda sür ton sür denilen benzer tonları kullanılan ojeleri kullanmak da uzun gösterecek diğer bir hiledir. Ancak burada bir parmağa birden fazla oje uygulanmaktadır. Yani her tırnağa farklı renk değil, üç tonu da her bir tırnağa uygulamak gerekiyor. 

Tersine french ya da kırmızı gibi farklı renklerle uygulanan yeni nesil frenchler sayesinde eller hem çok zarif hem de uzun görünecektir.