Elleriniz Yumuşacık Olacak! Elleri Yumuşak ve Bakımlı Tutmak İçin Doğal Maske Tarifi...

Elleriniz Yumuşacık Olacak! Elleri Yumuşak ve Bakımlı Tutmak İçin Doğal Maske Tarifi...

Ellerinizi kışın acıtan soğuğundan korumak için tek seferde yumuşacık yapacak bu maskeyi mutlaka uygulayın. Çatlayan ve kanayan ellere son! Her ellerinizi yıkadıktan sonra duyduğunuz acıyı sonlandıracak maske tarifi...

Havalar hala tam olarak ısınmadı. Yetmezmiş gibi sular da özellikle sabahları ya da geceleri çok soğuk akabiliyor. Tüm bu etmenlerle birlikte eller ister istemez kuruyup çatlıyor. Acıtacak, kanayacak boyuta getirmeden önlem almak için bu maskeyi mutlaka uygulayın.

Elleri Yumuşacık Yapan Maske Tarifi

Bir çorba kaşığı kadar karbonat, bir su bardağı ılık su, bir tatlı kaşığı gliserin ve beş damla lavanta gerekli olan malzemeler. 

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra nemli olan elinize uygulayın. Uyguladığınız maskeyi bire süre elinizde bekletin. Gliserin nemi hapsederken, karbonat da elde oluşan pullu yapıyı yumuşatır. On beş dakikanın sonunda durulayın ve ılık su kullandığınızdan emin olun. 

Elleri Bakımlı Tutmanın Yolları

Elleri bakımlı tutmak için, ellerin yıpranmasını baştan önlemek ilk kuraldır. Bu nedenle temizlik yaparken hunharca kullandığınız kimyasal malzemelere eldivenle temas etmeye çalışın. Diğer yandan elleri bakımlı tutmak için kullanılan kimyasallara dikkat etmek gerekli. Sıvı ya da katı sabunlar ve dezenfektanlar gittikçe eli yıpratacaktır. Bunları kullanmaktan vazgeçemeyiz ancak ellerin sağılığı için doğal nemlendiricilere yönelmek, yine kimyasal içeren kremlere yönelmekten daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu nedenle zeytinyağı gibi onarıcı yağlar kullanılabilir. 

Elleri bakımlı tutmak için güneş ışığından da korumak gerekiyor. Evet, sadece yüzü değil tüm cildi kötü etkileyen UV ışınları nedeniyle elleriniz de tehlikede kalan bölgelerden biri oluyor. Diğer yandan bazılarının elleri güneşten yanabiliyor. Bu nedenlerle ellere de güneş kremi sürülmesi gerekli.

Eller yıkandıktan sonra temiz bir havlu ile "iyice" kurulanmalıdır. Nemli kalan ellerde ve tırnak aralarında bakteriler kalabilir. Bu da istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Diğer yandan elleri yıkarken bol köpürtmek, hemen yıkayıp çıkmamak ve tırnak aralarını da günde bir kez yıkamak önemlidir.