Ellerinizi Sabun Yerine Diş macunuyla yıkarsanız o sorun şıp diye geçer ve...

Ellerinizi Sabun Yerine Diş macunuyla yıkarsanız o sorun şıp diye geçer ve...

Diş Macunuyla İlgili Daha Önce Duymadığınız Şaşırtıcı kullanım alanlarından bahsedeceğiz. Bunu duyunca artık mutfaktada bulunduracaksınız.

Diş Macunu Kuşkusuz evimizin olmazsa olmazlarından. Banyomuzda mutlaka bulunur. Dişlerimizi fırçalamak ve ağız temizliğimiz için kullanmış olduğumuz diş macunu başka alanlarda da kullanılıyor.

Bu bilgileri öğrenince ağız sağlığınızın haricinde artık mutfaktada 1 adet diş macunu bulunduracaksınız.

Bu pratik bilgilerden yararlanarak deneyenler faydasını gördüğünü bildiriyor.

Sizlerde arkadaşlarınızın öğrenmesi adına bu bilgileri paylaşabilir ve onlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

İşte Diş Macunuyla ilgili sıradışı kullanım alanları.

Ahşap üzerindeki su lekelerini çıkarır

Jel olmayan diş macununu su lekeleri olan ahşap masanızın üzerine sürerek hafifçe ovalayın, lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Çelikleri parlatır

Çelik tencere ve çaydanlıklarınızı diş macunu ile ovmak parlatır. Diş macununu bir bez yardımıyla çeliklerinize sürün ve daha sonra temiz bezle tekrar silin.

Ellerinizdeki kötü kokuları geçirir

Balık, soğan veya sarımsak kokularını çıkarmak için elinizden biraz diş macunu ile ovun, daha sonra ellerinizi her zamanki gibi yıkayın. Diş macunu ağız kokunuzu tazelediği gibi ellerinizdeki kokuyu da tazeleyecektir.

Saklama kaplarındaki kötü kokular alır

Ne kadar yıkarsanız yıkayın plastik kaplardaki yemek kokularını çıkarmak hiç kolay değildir. Plastik kaplarınızı diş macunu ile yıkarsanız kötü kokuların silindiğini göreceksiniz.

Görüldüğü Üzere Diş macununun pekte bilinmeyen sıradışı kullanım alanları var. Sizlerde arkadaşlarınızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

İlgili Haberler