• BIST 102.459
  • Altın 260,991
  • Dolar 5,6399
  • Euro 6,3294
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 30 °C

Emekli profesörden deprem uyarısı

Emekli profesörden deprem uyarısı
Perinçek, "Benim endişem Marmara'dan ziyade Çanakkale ve civarında kuzeyde Şarköy ya da hemen güneyinde Ezine, Çan, Yenice ve Bandırma dolaylarından endişeleniyorum" dedi.

Perinçek, "Benim endişem Marmara'dan ziyade Çanakkale ve civarında kuzeyde Şarköy ya da hemen güneyinde Ezine, Çan, Yenice ve Bandırma dolaylarından endişeleniyorum" dedi. Marmara ve Ege bölgelerinde sürekli deprem olması nedeniyle enerjinin birikmediğini belirten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü'nden emekli Prof. Dr. Doğan Perinçek, Marmara ve Ege bölgesinin iç kısımlarındaki faylarda kırılma olmadığını, dolayısıyla enerji boşalması yaşanmadığı gerekçesiyle endişelerinin olduğunu söyledi.


"BİRTAKIM ENDİŞELERİM VAR"


Perinçek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Benim endişem Çan, Bandırma ve Ezine arasında. Marmara ve Ege'de çok fazla depremler oldu. Dolayısıyla bu bölgede kalan faylarda enerji birikmesi oldu, birden bire patlayabilir diye düşünüyorum. Şuan için bu şahsi görüş tabi ki benim endişem Marmara'dan ziyade Çanakkale ve civarında Kuzey'de Şarköy, ya da hemen Güneyi'nde Ezine, Çan, Yenice ve Bandırma dolaylarında birtakım endişelerim var. Depremlerin şiddetiyle ilgili bilgi vermek mümkün değil ama şöyle söylemek gerekirse Gökçeada depreminden iki hafta önce benzer bir yorum yapmıştım. Niye yaptım bunu? Bir takım bilgilere dayanıyordu. Marmara Denizi'nde son 30 gün içerisinde 3 şiddetinden büyük 3 tane deprem oldu. Gökçeada-Saros civarında da 3 şiddetinden büyük 3 tane deprem oldu. Dolayısıyla ben o zaman endişelendim. Şimdi benzer durumu tekrar yaşıyorum ama depremin şiddet ve zamanını vermek mümkün değil. Yani henüz o imkanlarımız yok. Şu an sadece yorum yapabiliyorum bu şekilde."
UTKU YAŞAR CÜCE

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim