Emekli ve Memurun Maaş Zammı Belli Oluyor Zam Duyurusu geldi..

Emekli ve Memurun Maaş Zammı Belli Oluyor Zam Duyurusu geldi..

Haziran ayının girmesiyle birlikte emekli ve memurun beklediği müjde de geldi. Bu ay bittikten sonra zamlı maaş dönemi başlıyor

Milyonlarca memur ve emekli maaş zammı için gözü kulağı ajanslardan gelecek habere kilitlenmiş durumda. Bilindiği gibi maaş alan bir çok kişiye Temmuz ayında zam yapılır.

Zamlı maaş beklentisi içerisinde olanlara sevindiren haber geldi:

SSK ve Bağkur Emeklileri yılın ilk 6 ayında gerçekleşen enflasyon oranında zam alacaklar. Temmuz ayında alınacak zam oranıyla ilgili dikkat çeken bir gelişme var:

Ekonomistlerin beklentisine göre enflasyon yüzde 4.41 olabilir. BU TAHMİNLERE göre SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 4.41 zam alırken memur ve memur emeklilerinin maaş artışı yüzde 4.41 artış yaşayabilir:

Haber7'de yer alan bilgiler doğrultusunda kim ne kadar maş alabilecek*

En Düşük Bağ-Kur esnaf emeklisi maaşı 1784 liradan 1862'e çıkıyor..

2000'den önce emekli olan SSK'lılarda ise en düşük aylık 2111 liradan 2204 liraya çıkıyor.

Memur emeklilerinde en düşük maaş 2661 liradan 2778 liraya çıkıyor.

Zam Oranınına 1 aydan kısa bir süre kaldı . Alınacak zam oranları 3 Temmuz'da Haziran enflasyonunun ortaya çıkmasıyla açıklanmış olacak.

Öte yandan memurların zamlı maaşlarını 15 Temmuz'da alması bekleniyor. Memur emeklilerine ise enflasyon verileri bekleneceğinden ayın 1i ile 5'i arası maaşları zamsız ödenecek. Oluşacak zam farkı ay içerisinde Bakanlık tarafından duyurulacak ve hesaplara yatırılacak..