Emekliler Rahat Bir Nefes Alacak bakan 3 ödeme alacaklar duyurusu yaptı

Emekliler Rahat Bir Nefes Alacak bakan 3 ödeme alacaklar duyurusu yaptı

Emeklileri Sevindirecek müjde Bakandan geldi: Üç ödeme birden alacaklar Müjdeli haberin detayları şu şekilde oldu:

Milyonlarca emeklinin beklediği aylardan birisiydi kuşkusuz Temmuz ayı. Çünkü Temmuz ayı zam ayıydı.

Maaşlar zam yapılıyordu. Bir Diğer Müjde ise yaklaşan Kurban Bayramı. Bayram önceleri emeklilere ikramiye ödeniyor

Uygulama başladığı andan itibaren emekliler ikramiyelerini almaktalar. Bakan Selçuk Gündeme dair bir yazılı açıklama yaptı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklama ile beraber emekli ikramiyeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu kapsamda Temmuz ayında maaşlarına zam alacak emeklilerin aynı zamanda Kurban Bayramı ikramiye ödemelerini de alacakları açıklandı.

Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlara 3 ödeme birden yapılacağı açıklamasını yapan Bakan Selçuk, bu kişilerin temmuz aylık farkını, ağustos aylıklarını ve ikramiyelerini aynı anda alacaklarını açıkladı.

Öte yandan diğer emekliler için hem zamlı Temmuz maaşlarının hem de bayram ikramiyelerinin 17-29 Temmuz arasında yatırılacağı bildirildi. SSK emeklileri için emekli ve bayram ikramiye ödemeleri 7-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklileri 25-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak. Maaşını diğer bankalardan çeken emekliler ise 28 Temmuz’da ödemelerini alabilecekler..

Bakan Selçuk'un yazılı Açıklaması Emeklileri Sevindirdi. Bu bir sıcak gelişme haberidir.