Emekliler sevinecek buna müjde denir! Ek ödeme zammıyla ilgili tarih geldi..

Emekliler sevinecek buna müjde denir! Ek ödeme zammıyla ilgili tarih geldi..

Emeklileri ilgilendiren Müjdeli Haber! Çok sayıda emekli bu haber sonrası rahat bir nefes alabilir

Emeklileri Sevindiren ek ödeme müjdesi. Çok sayıda emeklinin merakla beklemiş olduğu haberin ayrıntıları belli oldu. Emekliler bu gelişme sonrası rahat bir nefes alacaklar. Ek ödemelerle ilgili nasıl bir gelişmeler yaşanacak ? Emeklilere ek ödeme zammı ne olacak? Emekliler bu hakkından nasıl yararlanabilir? Ne zaman bir çözüm önerisi bulunacak. Emeklileri ilgilendiren tüm gelişmenin ayrıntıları ortaya tek tek çıktı. İşte emeklileri sevindiren habere ilişkin ayrıntılar.

Emekliler için tarih duyuruldu. Ek ödeme zammı bu tarihte yansıyacak. Ek ödemeler için oranlar ne oldu? Maaşa ne kadar ek ödeme yansıyacak? Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu. Ek ödemeler için tarih belli oldu.

Emeklilere müjde geldi, bugün hesaplara yatacak. Emekli maaşları için ek ödemeler yapılacak, emeklinin yüzünü güldürecek haber.

Milyonları aşan emekliyi ilgilendiren müjdeli haberi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. 2006 senesine dek vergilerin iadesi olarak yapılan ödemeler artık emeklilerin maaşlarına ek ödeme şeklinde yansıtılıyor. Emeklilerin maaşlarının yüzde dört oranı ise emeklilerin hesaplarına bu isimle her ay yansıyacak. TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranlarının sonucunda belli olan memurların ve emeklilerin zam oranı ocak ayında yansıtıldı. Buna göre ise memurlar ve memur emeklileri için yüzde üç oranında sözleşme zammı yapılacak. Sonuç olarak ise memur ve memur emeklilerine ocak ayında yansıyacak olan zam oranı ise yüzde 7,33 olacak.

Ek ödemede yükseltme talebi

Emekliler, kendilerine uygulanan vergi iadesinin yerine gelmiş olan ek ödeme oranlarında yükseltme talebinde bulundu. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)'nin genel başkanı olan Kazım Ergün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre ise çalışanlar ve emekliler için 2006 senesine dek harcamalarının karşılığında fişlerinin toplanarak zarflara işlendiği ve bu sayede vergilerinin iadesini alıklarını hatırlattı. Şimdiki sistemde ise emeklilere 2006 yılından beri  ek ödeme adıyla ve çalışanlar için ise asgari geçim indirimi olarak getirilen uygulamayı dile getiren Ergün bu ek ödemelerdeki yüzde dört ila beşlik oranlara vurgu yaptı. 

Ocak ayında ve temmuz ayında olmak üzere senede iki kez gelen maaş zammına göre ödenecek ek ödemeler de artış göstermekte. Maaşın yüzde dördü ek ödeme olarak emeli olanların her ay hesaplarına yatıyor. Bankaya yatan maaşta ek ödeme de dahil olmakta. Maaşa yapılan zamlar da ek ödemenin dahil edildiği maaş üzerinden hesaplanarak yapılmakta.

İlgili Haberler