Emeklilere 2 ödeme müjdesi birden banka hesaplarına yatacak tarih açıklandı!

Emeklilere 2 ödeme müjdesi birden banka hesaplarına yatacak tarih açıklandı!

2021'e girmeden konuşulmaya başlanan emekli ikramiye ücretleri ile ilgili açıklama geldi.

2018 yılında alınan bir kararla emekli yurttaşların bayram öncesinde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla verilen bayram ikramiyelerinin bu yıl hangi tarihlerde verileceği belli oldu.

Ekonomik olarak yaşanan darboğazda olan ve geçinmekte zorlanan emeklilerin gözü kulağı verilecek olan ikramiye haberindeydi. Ramazan Bayramı'nda alınan 1000 TL ve Kurban Bayramı'nda alınan 1000 TL ile hiç olmazsa evlerine mutfak alışverişi yapıp bir ihtiyaçlarını karşılayabilen emekliler, bu ikramiyelerin hangi tarihte verileceğini merakla bekliyor.

Tarihler Belli Oldu

Ramazan Bayramı'nda verilmesi planlanan ikramiyelerin, 10-12 Mayıs 2021 tarihinde emekli vatandaşların hesabına yatması planlanıyor.

Bu yıl Ramazan Bayramı; 

1. günü 13 Mayıs Perşembe, 2. günü 14 Mayıs Cuma, 3. günü 15 Mayıs Cumartesi günlerine denk gelmektedir. Bayram öncesinde ise tüm emekli hesaplarına ikramiyeleri yatırılacak.

Kurban Bayramı için ödenecek 1000 Tl tutarındaki ikramiye miktarının ise 20 Temmuz 2021 tarihinden önce tüm emekli hesaplarına yatırılması planlanıyor.

Bu Yıl Kurban Bayramı;

1. günü 20 Temmuz Salı, 2.günü 21 Temmuz Çarşamba, 3.günü 22 Temmuz Perşembe, 4.günü 23 Temmuz Cuma olarak kutlanacak. Kurban Bayramı'nda resmi olarak toplam 4,5 gün tatil yapılacak.

Emekli bayram ikramiyesinden yararlanacak kişiler arasında herhangi bir ayrım yapılmazken, Bayram ikramiyesi alabilecek olan emeklilerin listesi ise şöyle sıralanıyor;

  • 4/A – 4/B – 4/C sigorta emeklileri,
  • Şehit yakınları ve gaziler,
  • Ölüm aylığı alanlar,
  • Vazife veya harp malullüğü maaşı alanlar,
  • Geçici köy korucuları,
  • Şeref aylığından yararlananlar,
  • Şampiyon olmuş sporcular,
  • Terörden dolayı zarar görenler için verilen aylıklardan yararlan vatandaşlar bu emekli ikramiyesini alabiliyor.

İlgili Haberler