Emeklilere 637 lira ek ödeme ve büyük zam

Emeklilere 637 lira ek ödeme ve büyük zam

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı gelecek zam haberine kilitlenmiş durumda bugün yayınlanan bir haber ise milyonlarca emekliyi sevindirecek türden talep hayata geçerse yüksek bir zam bekleniyor

Ocak zammını bekleyen emeklilere müjdeli haber. Türkiye'de emekli haklarını savunmak için faaliyet yürüten Türkiye Emekliler derneği verilen ek ödeme maaşın yüzde 4 ü yerine yüzde 8 veya yüzde 10 u olsun şeklinde bir talepte bulundu. Eğer derneğin bu talebi hayata geçerse emeklilerin maaşlarında 382 liraya kadar büyük bir artış yaşanacak..

Ocak Zammını bekleyen emekliler için Türkiye Emekliler derneği taleplerde bulundu..

Emekli vatandaşlar bilindiği gibi iki kez bayram ikramiyesi üç yılda bir banka promosyonu ve her ay ek ödemeyle ek gelir elde ediyorlar.

Vergi iadesi yerine ek ödeme gelmiş ve maaşın yüzde 4 veya 5 i gibi bir oranda olmuştu. Ancak emekli derneği bu rakamın düşük olduğunu ve artmasını talep ediyor

Türkiye emekliler derneğinin talebi olan yüzde 10 oranında ek ödemenin gelmesi durumunda emeklinin  yüzü gülecek

Eğer talep gerçekleşirse SSK ve Bağ*kur emeklilerin gelirinde oran yüzde 8 olursa 255 yüzde 10 olursa 382 lira artış yaşanacak. ve 6 bin 375 lira olan en yüksek maaş alan emekliye 255 lira veya 510 lira veya 637 lira ek ödeme yapılacak.

Türkiye Emekliler derneğinin talebine ne yanıt verileceği şimdiden merak konusu oldu

En Yeniler