Emeklileri sevindiren gelişme geldi! 18 Ocaktan itibaren tahsis numarasına göre ödemeler yatıyor

Emeklileri sevindiren gelişme geldi! 18 Ocaktan itibaren tahsis numarasına göre ödemeler yatıyor

Yeni yıla girilmesi ile birlikte maaşlara da zam yapıldı. Bugün memurlar ilk zamlı maaşlarını alıyor, emekliler ise...

Yeni yıla girilmesi ile birlikte maaşlara da zam yapıldı. Bugün memurlar ilk zamlı maaşlarını alıyor, emekliler ise sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

Zamlı Maaşlar Ne Zaman Hesaba Geçecek?

TÜİK'in enflasyon verilerinni açıklamasının ardından maaşlarına zam alan emekli ve memurların zam oranı, 4 Ocak tarihinde açıklanmıştı. Zam açıklamasının ardından ekonomik darboğazda maaşlarının yatacağı günü bekleyen memur ve emeklilere ödemeler yapılmaya başlandı.

Her ayın 15'inde maaş alan memurların maaşı bugün hesaplarına zamlı ücret üzerinden yattı. Emekliler ise sıranın kendisine gelmesini bekliyor. Ekonomideki yanlış uygulamalar ve küresel salgın olan koronavirüs nedeniyle ciddi bir ekonomik kriz yaşayan Türkiye'nin gözü kulağı 2021 yılında yapılacak olan zamlardaydı.

18 Ocak Pazartesi'den İtibaren Zamlı Emekli Maaşları Hesaplara Geçecek!

4 Ocak tarihinde açıklanan %7,36'lık zam oranından çok memnun olmayan ve en azından gerçek enflasyon rakamlarına göre bir zam yapsaydınız diyen vatandaşın sesi yine duyulmadı. 

Yapılan zammın ardından maaş gününü beklemeye koyulan memur ve emeklilerden ilk kısım bugün maaşını aldı. Memurlara yapılan zamlı maaş ödemelerinin ardından emekliler için bir duyuru yapıldı ve ilk olarak zamlı maaşların SSK emeklilerine yapılacağı bildirildi.

18-26 Ocak arasında maaşlarını alacak olan SSK emeklilerinin ardından 25-28 Ocak tarihleri arasında da Bağ-Kur emeklileri maaşlarını alabilecekler.

Memur, işçi ve emeklilerin bu ay yatacak ücretler arasında zam farkı da bulunacak. 

İlgili Haberler