Emeklileri sevindiren ikramiye zammı! Herkese 2000 lira ödenecek

Emeklileri sevindiren ikramiye zammı! Herkese 2000 lira ödenecek

Emeklilerin bayramlarda alacağı ikramiye miktarı belli oldu.. Emekliler Mayıs ve Temmuz aylarında toplam...

2021 yılına girilmesiyle beraber yeni yılda alınacak ücretler de belli olmaya başladı. Son birkaç yıldır emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin hangi ayda ve ne kadar ödeneceği belli oldu.

Mayıs ve Temmuz'da

Son birkaç yıldır emekli yurttaşların bayramlarını rahat geçirebilmesi amacıyla verilen bayram ikramiyelerinin bu yıl ne kadar ödeneceği belli oldu. Mayıs ve Temmuz Ayında ödemesi yapılacak olan ikramiyelerde toplam 2000 lira verilecek.

Ülkemizde bulunan toplam 13,5 milyon emekli bayramda alacağı ikramiye ile biraz olsun rahat bir nefes alabilecek. Şimdilik ödenecek ücretler 1000 TL olarak belirlenmiş durumda ancak son dakika tutarda bir değişiklik olmazsa alınacak ikramiye ücretleri de bunlar olacak.

Herkes Aynı İkramiye Ücretini Almayacak

Herkese aynı oranda bir ikramiye verilmeyecek elbette. İkramiyelerin tutarı; dul ve yetim aylığı alanlarda ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri alanlarda da sürekli iş göremezlik oranına göre hesaplanarak ödemeler gerçekleştirilecek.

2 maaş alanlara ise; ölüm aylığı oranının yüksek olduğu dosya baz alınarak ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Öte yandan emekliler ise, her geçen gün zorlaşan ekonomik şartların gözetilmesini talep ederek bu yıl ödenecek ikramiyelerin de artırılmasını talep ediyor.

İlk olarak ödenmesine 2018 yılında başlanan bayram ikramiyeleri emekli yurttaşların bayramlarda evlerine alışveriş yapabilmesi amacıyla verilmeye başlanmıştır. O günden bu yana her bayram döneminde 1000 lira verilen emeklilerin ise yüzü bir nebze olsun gülüyor..

İlgili Haberler