Emeklilerin banka promosyonunda beklenen değişiklik geldi! Hesabınıza gelince şaşırmayın

Emeklilerin banka promosyonunda beklenen değişiklik geldi! Hesabınıza gelince şaşırmayın

Bankalar maaş hesabını taşıyan müşterilere yıl bazlı ikramiyelerini vermeye devam ediyor..

Geçtiğimiz yıllarda bankalar tarafından bir kampanya yapılmaya başlandı. Bu kampanyaya göre emekli maaş hesabını taşıyan emeklilere aldıkları maaş oranlarına göre bir ikramiye de bankalardan veriliyor. Yılda bir kereye mahsus olmak üzere verilen bu ikramiye tutarını artırmak için de ayrı bir kampanya yapıyor bankalar. Yılda bir kez bile olsa aldığı para ile bir derdini çözmeye çalışan emekliler ise bu yöntemden memnun.

Hem kendi emekli hesabınızı taşır hem de başka birinin maaş hesabını taşımasına vesile olursanız banka da size ödeyeceği promosyon ücretini artırıyor. Yılda bir defaya mahsus olmak üzere ödenen bu promosyon ücretlerinin bu yıl ödeneceği tarih de belli oldu. 

Emekli Promosyonları Yatıyor

2021 yılı içerisinde kampanya başlatan ve ve promosyon veren bankalara emekli maaş hesaplarını taşıyan müşterilere verilecek olan ücretler belli oldu.

Kısa bir süre içerisinde hesaplarınıza yatmaya başlayacak olan bu promosyon ücretlerini almak ise oldukça basit. Emekli maaş hesabınızı kampanya başlatan ve promosyon veren bankalara taşıyorsunuz bu sayede siz de bu promosyondan faydalanabiliyorsunuz.

Eğer yanınızda sizin gibi emekli olan bir kişiyi daha götürür ve onun da hesabını taşımasını sağlarsanız bankanın size vereceği promosyon miktarı da artıyor elbette. Ancak biz bugün sadece maaş hesabınız üzerinden alacağınız promosyon miktarını açıklayacağız.

Promosyon ücretlerinde belirleyici olan alınan maaş tutarlarıdır. Emekli maaşınız ne kadar yüksekse alacağınız promosyon ücreti de o kadar yüksek oluyor. 

Alt Limit 500 TL

Emeklilere ödenen promosyon ücretlerinde belirlenen alt limit 500 lira. Emekli  maaşınız 1500- 2500 lira arasında ise bankalar size 625 lira promosyon ödemesi yapıyor.

2500 liranın üstünde bir maaşınız varsa bankanın size yapacağı ödeme 750 lira olarak belirlendi.

yılda bir kez verilen bu promosyon ücretlerinde emeklilere ödemeler 3 yıl süre ile yapılıyor. Yani siz maaş hesabınızı bankaya taşıdığınız için ömür boyu bu maaş promosyonundan faydalanamıyorsunuz. Ancak 3 yıl içerisinde bağlı bulunduğunuz bankadan farklı bir banka ile de anlaşma sağlayamıyorsunuz.

3 yılın sonunda ise banka yapmış olduğunuz anlaşma bitiyor ve daha yüksek promosyon veren farklı bir banka ile anlaşma sağlayarak hesabınızı oraya taşıyabiliyorsunuz.

İlgili Haberler