Emeklilerin Merakla Beklediği Yılbaşı Zammında Son durum tahmini rakamlar belli oldu

Emeklilerin Merakla Beklediği Yılbaşı Zammında Son durum tahmini rakamlar belli oldu

Emekliler şimdiden merakla bekleyişini sürdürüyor: Ocak Zammı Ne olacak? Konuyla ilgili bazı Sıcak gelişmeler var:

Emekliler Yılda İki kez zam almaktalar. Temmuz ayında gerçekleşen zammın ardından emekliler Ocak zammını beklemekteler. Ocak ayında alacakları zammı şimdiden merak eden emekliler bu konuyla ilgili araştırmalar yapmaktalar.

Emekli Maaşlarında yapılacak zamla ilgili hesaplamalar henüz belli olmuş değil. Ancak bazı yayın kuruluşlarında bu konuyla ilgili haberler yayınlanmaya başladı. Henüz Ocak ayına çok daha fazla zaman olmasına rağmen bu haberlerin yayınlanması heyecan yarattı.

Özellikle Ege Haber İnternet Sitesinde yer alan haberde dikkat çeken bilgiler var. EGE haber sitesinde yayınlanan haberde emekli maaşlarıyla ilgili bilgi verilmiş:

Türkiye’de emekliler maaşlarına gelecek olan zamları merak ediyorlar. Geçtiğimiz Temmuz ayında 6 aylık enflasyon oranına göre zamlı maaşlarını ve Kurban Bayramı bin TL ikramiye ödemelerini beraber alan emekliler yeni yıl zamları için araştırmalar yapıyorlar. Emeklilerin beklediği gelişme meydana geldi. Merkez Bankası beklenti anketlerinin sonucu açıklandı. Buna göre; Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 10.82 olarak kaydedildi. Böylece 2021’de SSK ve Bağ-Kur’lular yüzde 4.79 zam alacaklar.

2021’de maaşlar ne kadar olacak?
Beklenti anketinin sonucunda göre 2021 yılında en düşük aylık esnafta bin 977, SSK’lılarda 2 bin 340 lira alacak. Ayrıca enflasyon oranlarının yüzde 4 bandını aşması durumunda da emeklilere enflasyon farkı ödemesi yapılacak. Ancak emeklilere yapılacak zamlar hakkında kesin bir açıklama ise henüz bulunmuyor.

Ege Haberde yayınlanan haber bu şekilde ama resmi rakamların Aralık ayı sonlarında netlik kazanması bekleniyor.. Bunlar tahmini rakamlar olup daha yüksek bir oranda zam alma şansı olabilir emeklilerin.