Emeklilerinin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Hesaplarınızı Kontrol Edin! 735 TL Farklar ödendi

Emeklilerinin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Hesaplarınızı Kontrol Edin! 735 TL Farklar ödendi

Memur emeklilerinin beklediği maaş farkı zammı bugün itibarıyla hesaplara geçmeye başladı. Buna göre emekli memurun hesabına 735 TL ek ödeme yapılması bekleniyor...

Memur emeklilerinin beklediği maaş farkı zammı bugün itibarıyla hesaplara geçmeye başladı. Buna göre emekli memurun hesabına 735 TL ek ödeme yapılması bekleniyor.

Hesabınıza Ne Kadar Ücret Yatacağını e-Devletten Öğrenin

Emekli memurun ne kadar ek ödeme alacağı merak konusu olmuştu. Ek ödeme olarak bahsedilen aslında maaş zammı farkı. Türkiye İstatistik Kurumu( TÜİK) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2020 yılının Aralık ayına ilişkin enflasyon rakamları, 2020 yılının enflasyon rakamlarının da belirlenmesini sağladı. Buna göre zam alan memur, işçi, geçici personel, sözleşmeli personel ve emeklilerinin hesabına Aralık ayı enflasyonundan doğan maaş farkı hesaplarına yatmaya bugün itibarıyla başlandı.

En Düşük 114 En Yüksek 735 TL Ödeme Yapılacak

Herkese ödenen maaş zammı farkı aynı olmayacak elbette. Ücretlerin En düşüğü 114 TL, en yükseği ise 735 TL olarak belirlendi. Ne kadar fark alacağınızı ise bankaya ya da herhangi bir banka ATM'sine gitmeden öğrenmeniz mümkün. e-Devlet şifreniz ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız ile sisteme giriş yaparak alacağınız ödeme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

%4 enflasyon farkı alacak olan memur emeklilerinin maaş hesaplarına ücretler yatırılmaya başlandı.

e-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek vereceğiniz 3 TL ücret karşılığında bir şifre alabilirsiniz. Bu şifreyi aldıktan sonra sisteme giriş yaparak unutmayacağınız farklı bir şifre ile değiştirmeniz gerekiyor. e-Devlet şifresi ile kişisel hesabınıza ulaşarak birçok işleminizi bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz..

İlgili Haberler