Emekliye Maaş Zammı Sonrası 422 liraya kadar ek ödeme

Emekliye Maaş Zammı Sonrası 422 liraya kadar ek ödeme

Emekli Ocak zammını merakla beklerken Ek ödeme müjdesi belirdi. Peki ek ödeme almak için ne yapmak gerekiyor?

Emekliler maaşları haricinde devletin vermiş olduğu bazı desteklerle yeni avantajlar elde edebiliyorlar. Bunlardan en önemlisi ise Bayramlarda verilen ikramiyeler.

Hem Ramazan bayramı hemde Kurban bayramında verilen bu ikramiyeler emeklileri rahatlatıyor. Bir diğer ek avantaj ise bankalar tarafından ödenen promosyon ödemeleri.

Bu ödemelerde emeklilere rahat bir nefes aldırıyor.

Ancak Emeklilere yapılan bir ek ödeme haberi daha basında yer aldı. Emekliler 422 liraya kadar ek ödeme bekliyorlar. Emekliler için önemli bir gelişme bu.

Ancak yararlanabilmek için bazı şartlar var. Konuyu fazla uzatmadan bu şartlardan bahsedelim. Bir çok haber sitesi konuyu oldukça uzatmış. Bu denli uzun haberler gerçekten okuyanı sıkabiliyor.

Ek ödemeden yararlanabilmek için 2 bebeğe sahip olmak gerekiyor. Yani 2 Bebeği olan emekliler 422 lira ek ödeme alabilecekler

Ancak Takvim'de yer alan haberde ise çarpıcı bir detay var. Haberin ayrıntıları şu şekilde:

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), çalışırken yapılan aile yardımlarının emekli olunduğunda ödenmemesinin önemli bir gelir kaybına neden olduğunu belirterek, "Aile yardımının emeklilik döneminde de devam etmesini sağlayacak mevzuat değişikliklerine gidilmesini istiyoruz" diyor.

Yani Emeklilere Ek ödeme aslında Şuanda olmadığı anlaşılıyor! Bu talep gerçekleşirse 422 lira emekliler ek ödeme hakkı kazanabilir.

Yetkililer Türkiye Emekliler Derneğinin bu talebine karşılık verir mi vermez mi bilinmiyor..