Emekliye zam ve ek ödeme ile toplamda 1800 TL...

Emekliye zam ve ek ödeme ile toplamda 1800 TL...

Emeklileri ilgilendiren teklif gündemde. Teklif gerçekleşirse emeklinin yüzü gülecek.. Peki o teklif neyi içeriyor..

Salgın döneminde vatandaşlar olumsuz olarak etkilendi. Özellikle ekonomik alanda zorluklar çeken vatandaşların arasında emekliler büyük ölçüde etkilenmiş gözüküyor.

Emeklilere salgın döneminde destek amaçlı bir çok destek ve imkanlar sunuldu. Temmuz ayında gerçekleşen zammın ardından ocak ayında yeni bir zam gelecek.

Emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri ve bankalar tarafından sağlanan promosyonlar başka destek kalemlerini oluşturuyor.  Ocak ayında gelecek zammı herkes merak ederken Türkiye Emekliler derneği emeklileri yakından ilgilendiren bir talepte bulundu.

Buna göre enflasyon oranınındaki yüzdelik zamlar yerine emeklilere seyyanen zam talep edildi. Emekliler için ayrıca son zamanlarda yeni taleğlerde gündeme geliyor.

Türkiye emekliler derneği gösterge sistemine geçilmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Ayrıca mevcutta bulunan yüzde otuz beş olan alt sınır aylık bağlama oranının yüzde yetmişe çıkarılması talep ediliyor. 

Temmuz ayında zam 5.75 olmuştu. Bir sonraki zam ise ocak ayında yapılacak.. 

Ayrıca emeklilere ek ödeme talep ediliyor. 5455 sayılı kanuna göre emekli ve hak sahipleri gelir ve aylık miktarlarına göre her ay aldıkları ücrete ek ödeme adı verilmektedir. 2006 senesinden bugüne kadar vergi iadesi adı altında yapılan ödeme artık ek ödeme altında yapılıyor

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 1800 TL OLMALI

Türkiye emekliler derneğinin talepleri kabul edilirse en düşük emekli maaşı 1800 liraya yükselecek. Emekli maaşlarına istenen zam ise enflasyon oranında değil seyyanen olması yönünde..

En Yeniler