Emre manşetine ceza!

Emre manşetine ceza!

Spor Toto Süper Lig’de geçen sezon oynanan Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe maçı öncesi, Emre Belözoğlu’nu hedef tahtasına oturtan Paskolik Gazetesi’ne 5 bin liralık idari para cezası verildi.

Kararı değerlendiren gazetenin editörlerinden Esat Durak, yaptıkları haberle ilgili savcılık tarafından adli olarak ’kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verildiğini belirterek, idari yönden işlem yapıldığını söyledi. Durak, manşetteki haber nedeniyle ’5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ile 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine İlişkin Kanun’ çerçevesinde 5 bin lira idari para cezası kesildiğini ifade ederek, karara karşı Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptıkları itirazın ise reddedildiğini ve cezanın kesinleştiğini kaydetti.


Hukuka saygılı olduklarını ifade eden Durak, şiddet içeren bir gazete olmadıklarını, söz konusu haberin de şiddet içermediğini savunarak, "Dün olduğu gibi bugün de aynı düşüncedeyiz. Şiddet yanlısı değiliz, asla da olmadık" dedi.
Geçen sezon Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Mersin’de oynanan Mersin İdmanyurdu - Fenerbahçe maçı öncesinde dağıtılan yerel ’Paskolik’ adl
ı spor gazetesinin manşetinde, Mersin İdmanyurdu’lu oyuncu Nakoulma’nın elinde silah, Emre Belözoğlu’nun da hedefte gösterildiği bir grafik yer almıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı