En Az Makyaj Kadar Vazgeçilmezimiz Olan Deodorantların 6 farklı kullanım alanı

En Az Makyaj Kadar Vazgeçilmezimiz Olan Deodorantların 6 farklı kullanım alanı

En az makyaj kadar önemlidir deodorantlar bizler için. Peki bu harika şeylerin farklı kullanım alanları var mı? Onlar neler?

Genelde ter kokusunu önlemek için onları kullanıyoruz. Ancak milliyet gazetesinden pembenar eki şaşırtıcı bir bilgi yayınlamış ve bu harika gereçlerin farklı kullanım alanları hakkında bilgiler vermiş.

Peki nedir onlar?

İşte bilmeniz gereken o kullanım alanları :

Deodorantlar yaz aylarının en çok kullandığımız kozmetiği. Terlemeye karşı hem sprey hem de stick kullanabiliyoruz peki deodorantların farklı kullanım alanlarını biliyor musunuz?

1- Ayaklarınıza sürün! Evet özellikle kokan terleyen ayaklarınız varsa temiz ayaklarınıza stick deodorantı ayak tabanınıza sürüp çorap giyebilirsiniz. Hem daha az terleyecek hem de eskisi gibi kokmayacaktır.

2- Yeni bir ayakkabı aldığınız ve arkası vuruyor giymeden önce ayakkabının ayağınızı acıtan yerine sürün. Sürtünmeyi azaltacaktır en azından ayakkabı genişleyene kadar.

3- Bacak içi sürtünmesini engeller evet biraz kiloluysanız ve etek giyiyorsanız bacaklarınız birbirine sürtebilir bu da kızarıklığa neden olabilir bu bölgeye ya da erkekler kasık içlerine sürerek sürtünmeyi yine stick deodorant ile azaltabilirler.

5- Böcek sokmalarına anında etki sprey sıkabilir ya da stick deodorant ile yeni sinek böcek sokmalarının acısını alabilirsiniz

Kaynak: Milliyet

İlgili Haberler