En düşük Emekli Maaşı Belli Oldu Yapılan zam oranları yüzde 4.5 ile 3.5 arasında değişecek

En düşük Emekli Maaşı Belli Oldu Yapılan zam oranları yüzde 4.5 ile 3.5 arasında değişecek

Günlerdir gündemden düşmeyen ve emeklilerin dört gözle beklediği zam haberine ilişkin tüm detaylar belli oldu! Ayrıntılar şu şekilde gerçekleşti..

En çok sinir bozan haberlerden birisi kuşkusuz haber sitelerinde yayınlanan emekli maaşı haberleri. Hemen hemen her gün bir haber karşımıza çıkıyor

Ancak bir çoğu ya düzmece bilgiler ya da kulaktan dolma bilgiler. Hiç biri neredeyse gerçeklere dayalı haberler sunmuyorlar. Hal böyle olunca bir çok emekli ne kadar zam alacak haberi bile olamıyor.

Düşünebiliyor musunuz? Sırf ziyaret çekmek uğruna yapılan haberler emeklileri çileden çıkarıyor. Neyseki bugün karşımıza çıkan bir emekli haberi en azından güncel verilere dayanmaktaydı.

Haberi yazan kişi çünkü Sözcü gazetesi yazarlarından Erdoğan Süzer'di vermiş olduğu bilgiler aydınlatıcı bilgiler içeriyor.

Emeklilerin ne kadar zam alacağından tutunda memur emeklisi maaşlarını  ne kadar olacağına dair fikir yürütülmüş. Bilindiği gibi Emekliler Ocak ve Temmuz aylarında zam alıyorlar maaşlarına. Temmuz ayı geçti şimdi gözler Ocak'ta..

Peki Emeklileri hangi oranlar bekliyor. Erdoğan Süze yapmış olduğu haberde bütün bunlara değinmiş. İşte Erdoğan Süzer imzalı haberden bazı başlıklar.

Emekli ve memur maaşlarının gelecek aylarda ne kadar olacağı şekillenmeye başladı. YEP hedefleri tutarsa yıl başında memur ve memur emeklileri yüzde 3 zam artı yüzde 0.5 enflasyon farkıyla, SGK ve Bağ-Kur emeklileri de toplam yüzde 4.5 zamla yetinmek zorunda kalacak.

Hükümetin açıkladığı Yeni Ekonomi Programı (YEP) hedefleri, memur ve memur emeklilerinin yıl başında alacağı enflasyon farkı ile işçi, esnaf ve çiftçi emeklilerinin yeni yılda alacağı 6 aylık zamma ilişkin tahmini verileri ortaya çıkardı.

YEP'teki enflasyon tahminlerinin gerçekleşmesi halinde Türkiye 2020 yılını yüzde 10.5 enflasyonla kapatacak.

Bu durumda memur ve memur emeklileri normal yüzde 3'lük zammın yanı sıra yüzde 0.5 enflasyon farkıyla geçinmek zorunda kalacak. İşçi, esnaf ve çiftçi emeklileri ise yüzde 4.5 zamma talim edecek.i

 

En Yeniler