En İnatçı Sivilceyi Bile Bu Tarifle Kurutabilirsiniz Cildinizi Pamuk Gibi Yapıyor

Her kadının veya erkeğin sorunudur sivilceler. Onlardan kurtulmak için bazı doğal yöntemler var. Şimdi onları sizlerle paylaşacağız.

En İnatçı Sivilceyi Bile Bu Tarifle Kurutabilirsiniz Cildinizi Pamuk Gibi Yapıyor
Yayınlanma Tarihi : 15 Ocak 2021 18:51

Sivilceler yüzümüzde kötü bir görüntüye neden olurlar. Onlardan kurtulmak için pahalı kremler almanıza gerek yok. Tamamen doğal çözümlerin olduğu bir içerik hazırladık sizler için.

Patlamış, iltihaplı ya da hiçbir şey yapmadığınızda sönmüş bir halde kızarıklık içerisinde akne birikintisinin kaldığı sivilcelerden ve izlerinden kurtulmanın bir çok yolu var. Fakat gelmiş gelmiş geçmiş en etkili ve doğal yöntemlerden bir kaçını sizlerle paylaşacağız. Hayalinizdeki pürüzsüz cilde ulaşmak bu yöntemlerle zor değil.

1. Elma Sirkesi

Her evde bulunan salataların lezzet sırrı sirke cilde uygulandığında da mükemmel sonuçlar veren bir ürün. Sirke, antibakteriyel bir yapıya sahip olduğu için en doğal ve en iyi temizleyicidir. Sirke, özellikle iltihaplı sivilceleri yatıştırmada mükemmel rol oynuyor. Tıkanık gözeneklerin açılmasına yardımcı olurken, bakterilerinde temizlenmesini sağlıyor. Öte yandan uyguladığınız bölgede tekrardan sivilce oluşumuna engel oluyor.

Peki Elma Sirkesini Cildimize Nasıl Uygulamalıyız?

1 tatlı kaşığı sirkeyi ve 2 tatlı kaşığı içilebilir su ile karıştırın. Elde ettiğiniz karşımı bir kaşık yardımıyla karıştırarak sirkenin çözülmesini sağlayın. Daha sonra iltihaplı sivilcelerin üstüne lokal olarak uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 2 defa yapabilirsiniz.

NOT : Sulandırmadan süreceğiniz sirke cildinizi kurutabilir ve tahriş edebilir.

2. ZERDEÇAL

Elma sirkesinden sonra en çok tercih edilen ve etkinliği kanıtlanmış zerdeçal, iltihaplı sivilcelerde etkisini zararlı bakterileri öldürmesiyle bilinir.

Peki Zerdeçalı Cildimize Nasıl Uygulamalıyız?

Bir tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve 2 tatlı kaşığı içme suyu ya da tercihen gül suyu ile karıştırın. İltihaplı sivilcelerin üzerine lokal olarak uygulayın. Sürdüğünüz karışım kurduktan sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 2 defa yapabilirsiniz.