En iyi faiz veren banka üstelik gelen müşterilerine büyük bir ek fırsat daha sunuyor...

En iyi faiz veren banka üstelik gelen müşterilerine büyük bir ek fırsat daha sunuyor...

Günümüzde yaşam maliyetlerinin gittikçe artması, Türk lirasının değerinin düşmesi gibi çeşitli sebeplerden ötürü insanlar ellerinde, yastık altında biriktirdikleri paralarının daha fazla değerini kaybetmeden yatırım olarak kullanmaya başlamışlardır.

ULUSALPOST - ÖZEL İÇERİK - Günümüzde yaşam maliyetlerinin gittikçe artması, Türk lirasının değerinin düşmesi gibi çeşitli sebeplerden ötürü insanlar ellerinde, yastık altında biriktirdikleri paralarının daha fazla değerini kaybetmeden yatırım olarak kullanmaya başlamışlardır.
 
 Altın, dolar gibi anlık inişli çıkışlı olan piyasada riskleri göze almak istemeyen yatırımcıların en gözde ve kesin yatırım aracı vadeli mevduat hesabıdır. Bankaları, para miktarı ve vade sayısına göre verdikleri faiz oranlarıdır. Peki, bankalar neden paranızın bankada olduğu günler karşılığında size faiz öder? Bankaların faiz oranları kaçtır?
 
 Bankalar Neden Faiz Öder?
 
 Tüm bankalar birbirleri ile rekabet içindedirler. Müşterileri, bankalarına çekmek için faiz oranlarını diğer bankalara oranla daha yüksekte tutmaya çalışırlar. Finans ile ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız en yüksek vade veren bankalara göz atabilirsiniz. Böylelikle ülke de ekonomi alanında sorun yaşasa dahi paranız hakkında endişeniz bir nebze daha azalmış olacaktır. Aslında olay basittir. Vadeli hesabınıza yatırdığınız parayı belirlediğiniz vade sayısına göre bankalar kendi hesaplarında tutar ve belli vade gününe kadar yatırdığınız para piyasada döner. Vade gününüz geldiğinde banka bunun karşılığında belirlediği faiz oranını da yatırmış olduğunuz para üzerine toplayıp size geri ödemesini yapar.
 
 Bankaların Faiz Oranları
 
 Bankalar birbirlerinden bağımsız faiz oranı belirler. Ancak daha fazla müşteriye sahip olmak isteyen bankalar bu faiz oranlarını piyasanın daha üzerinde belirleyebilir. Böyle bir yatırım yapmadan önce tüm bankaların faiz oranlarını dikkatlice karşılaştırmalı ve size uygun olan bankanın faiz oranlarını seçmelisiniz.
 
 Peki, hangi banka % kaç faiz oranına sahiptir bunlara bakalım.
 
 AKBANK, faiz oranı %4 ile %9 arasındadır.
 ING Bank, faiz oranı %9,5 ile arasındadır.
 Garanti, faiz oranı %5 ile 11,5 arasındadır.
 En para.com, faiz oranı %9 ile 11,5 arasındadır.
 Burgan Bank, faiz oranı %9,75 ile 13,25 arasındadır.
 Fibanka, faiz oranı %8,25 ile 12 arasındadır.
 CEPTETEB, faiz oranı 
 
 Vadeli Mevduat Hesabında Anapara Minimum ve Maksimum Tutarları
 
 AKBANK, 1.000 - 2.500.000 TL
 ING Bank,1.000 - 1.500.000 TL
 Garanti, 10.000 - 5.000.000 TL
 En para.com, 1.000 - 2.500.000 TL
 Burgan Bank, 499 - 250.000 TL
 Fibabanka, 1.000 - 500.000 TL
 CEPTETEB, 2.501 - 500.000 TL
 
UYARI -- ULUSAL POST ÖZEL HABERLERİ KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ ALINTILANAMAZ---