En Yakınları bile ondan korkuyor mesleğini duyan yanından hemen kaçıyor oysa işini çok seviyor..

En Yakınları bile ondan korkuyor mesleğini duyan yanından hemen kaçıyor oysa işini çok seviyor..

Mersin Mezitli'de yaşayan 46 yaşındaki Emine Bozkurt, yaşadığı ilçede belediyeye bağlı olarak gassallık yapıyor...

Emine Bozkurt, 46 yaşında bir belediye işçisi.. Ekmeğini yıkadığı ölüleri yıkayıp son yolculuğuna hazırlarken çıkarıyor. Tam 25 yıldır bu işi yapan Bozkurt, mesleğini ise babasından öğrenmiş..

Mersin'in Mezitli ilçesinde yaşayan Emine Bozkurt, tam 25 yıldır belediyeye bağlı gassal olarak çalışıyor. Kendisine sıklıkla yöneltilen "nasıl yapıyorsun, korkmuyor musun?" sorularına alıştığını belirten Bozkurt, mesleğe nasıl başladığını ise şöyle anlatıyor..

Baba Mesleği

Babasının gassal olarak çalıştığını ifade eden Bozkurt, 20 yaşında babasından bu mesleği öğrendikten sonra hayır işlemek amacıyla cenaze yıkamaya başladığını belirtiyor. Başlarda tek amacının sadece ölen insanların yakınlarından hayır duası almak olduğunu belirten Emine Bozkurt, ardından Mersin Mezitli belediyesine bağlı olarak çalışıp ekmek parasını kazanmaya başladığını ifade ediyor.

İnsanların Korkmuyor musun sorularına alıştığını ifade eden Bozkurt bugüne kadar binlerce cenaze yıkadım ancak benim de etkilendiklerim oldu elbette diyor.

En Çok Çocuk ve Gençler ile İntihar Vakaları

En çok çocuk ve gençler ile intihar vakalarından etkilendiğini söyleyen Bozkurt, kazalarda ölen genç insanlar ya da düğün davetiyesi dağıtmaya çıkan gelinle damat kazada birlikte ölüyor, onu yıkadıktan sonra ailesi gelinliğini giydir diye istekte bulunuyor. bunlar beni oldukça etkiliyor diyor.

En son kendisini yatalak bir insanın çok etkilediğini belirten Bozkurt, yaşarken kafasının yarısı çürümüş ve vücudu kurtlanmıştı. Yıkarken onun çektiği acıları düşündüm ve bu beni hayli üzmüştü açıklamasında bulundu.

kendisinin ölü yıkmaya alıştığını ancak yakınlarının bu durumdan çok korktuğunu ifade eden Emine Bozkurt, bazen bir yere gidiyorum orada bulunan insanlara ne iş yaptığım söyleniyor ve insanlar korkup yanımda kalkıyor açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler