Ensenize Bir kalıp Buz Koyun O sorun geçiyor

Ensenize Bir kalıp Buz Koyun O sorun geçiyor

Ensenize Buz kalıbı koyduğunuzda bakın nasıl bir faydası var: Bu teknik gerçektende etkili bir yöntem

Tesadüfen keşfedilen bazı alternatif tedaviler bilim tarafından desteklenmesede gerçekten etkili faydalar gösterebiliyor. 

Son günlerde internette dolaşan bir teknik ise sosyal medyayı ikiye böldü. Uygulayanların kimisi fayda gördüğünü belirtirken kimisi ise hiç bir yararı olmadığını belirtiyorlar.

Şimdi size vereceğimiz bilgiler bir çok internet sitesinde yayınlandı. Tarama yapmaya çalıştığınızda gerçektende bilginin irili ufaklı bir çok haber sitesinde yayında olduğunu göreceksiniz.

Sözü fazla uzatmadan konuya geçelim:

Çin tıbbına ait, uygulaması basit bir tekniğin internette deli gibi paylaşıldığını görünce yer verelim dedik. Klasik tıbba sarsılmaz bir inancımız olduğunu şiddetle vurgulayarak, risk ve sorumluluğun deneyenlere ait olduğunu belirtmek isteriz. 

Efendim, iddia şu: Resimde gördüğünüz noktaya - ki Çin akapunkturunda adı Feng Fu noktası olarak adlandırılıyormuş - düzenli olarak buz tatbik ederseniz daha genç görünecek, hastalıklara karşı daha dirençli olacak, daha mutlu ve enerjik olacakmışsınız.

Yöntem şöyle: Bir buz küpünü bu noktaya temas ettirip (elinizle tutarak ya da bir bant, eşarp, bandaj vb ile sabitleyerek) 20 dakika tutmak gerekiyor. Bunu sabah aç karnına ve gece yatarken yapmalısınız.

Diğer sayfaya geçin

Başlangıçta tatbik noktasında bir uyuşma, 30-40 saniye sonra ise ısı hissedeceksiniz. İlk günlerde endorfin salgısından dolayı mutluluk ve coşku hissedeceğiniz de söyleniyor. Bu yöntemi 2-3 günde bir uygulamanız gerekiyormuş.

Bu uygulamanın iyi geldiği şeyler de şunlarmış: - Uyku düzenini iyileştiriyor, - Mutluluk ve zindelik veriyor, - Sindirimi kolaylaştırıyor, - Soğuk algınlıklarını engelliyor, - Baş ağrısı, diş ağrısı, eklem ağrılarına iyi geliyor. Bu kadar mı? Değil. Bir de şu hastalıklara iyi gelecekmiş:

- Solunum yolu hastalıkları, - Kalp ve damar hastalıkları, - Nörolojik hastalıkları, - Çeşitli enfeksiyonlar, - Artirit, yüksek ve düşük tansiyon, - Astım, - Dengesiz beslenme ve şişmanlık, - Selülit, - Düzensiz adet görümü, - Psikolojik sorunlar, stres, sürekli yorgunluk, depresyon, uykusuzluk. Feng Fu noktasına buz koymak maalesef herşeyi iyileştirmiyormuş (yukarıdaki listede ne eksik kaldı ki?).

Çin tıbbında vücut bir enerji sistemi olarak kabul ediliyor, akapunktur ve masaj gibi yöntemlerle enerji akışı düzenlenerek hastanın sorunları giderilmeye çalışılıyor. Feng Fu da böyle bir yöntem olduğu için birçok şeyi aynı anda düzeltiyormuş.

Çok önemli not: Hamileler, kalp rahatsızlığı olanlar, sara ve şizofreni hastalıkları olanlar kullanmamalıymış. Niçin derseniz, maalesef kaynaklarda bahsedilmiyor. 

Kaynak: Piramithaber.com