Erdoğan orada! Putin Fotoğraf karesinde yok!

Erdoğan orada! Putin Fotoğraf karesinde yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris’te gerçekleştirilen İklim Değişikliği Zirvesi’nde çekilen aile fotoğrafında yer aldı.Çok sayıda liderin de bulunduğu aile fotoğrafında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer almadı.

Küresel ısınma ve hava kirliliği gibi çevre sorunlarının çare arandığı İklim Değişikliği Zirvesi, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştiriliyor. Türkiye’yi temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zirvede çekilen aile fotoğrafında yer aldı.

Erdoğan’ın yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Mateo Renzi, Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve çok sayıda liderin de bulunduğu aile fotoğrafında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer almadı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'teki BM İklim Zirvesi’ne katılan liderlerle ikili temaslar yapma imkanı da bulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ev sahibi Fransa'nın Cumhurbaşkanı François Hollande, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanoviç, Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff, Namibya Cumhurbaşkanı Hage Geingob, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Lübnan Başbakanı Tamam Selam ve Vietnam Başbakanı Nguyen Tan Dung ile görüşmelerde bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Salı günü ise ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geleceği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı günü öğle saatlerinde Fransa’dan ayrılarak Katar’a geçecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Paris ziyaretinde eşi Emine Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet kendisine eşlik ediyor.  - İHA