Erdoğan Özel Şirketlere El konabilir iddiasına sert yanıt verdi : Bunların zihin kodlarını ortaya koyuyor

Erdoğan Özel Şirketlere El konabilir iddiasına sert yanıt verdi : Bunların zihin kodlarını ortaya koyuyor

CHP'li Selin Sayek Böke'nin iddiaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yalanlandı: CHP'li Böke'ye isim vermeden fena yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te 300 fabrikanın toplu toplu açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın gündeminde muhalefetin iddiaları vardı: CHP'nin en etkili isimlerinden olan Selin Sayek Böke gündemi sarsan bir çıkışta bulunmuştu

İddiasına göre Selin Sayek Böke, Halk TV'de katıldığı programda, CHP'nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarını açıkladı.

Kendisine yönelik tepkiler artınca Selin Sayek Böke Halk TV ekranındaki bu açıklamaları üzerine yeni bir açıklama yapmıştı:

Açıklaması , ''Kast ettiğim şirketlerin avanta kredi, haksız destek, yandaşlıkla ihale, ahbap çavuş ilişkileriyle aldıkları dövize endeksli hazine garantisiyle halkın parasını emen mega yandaşlar olduğu açık. Üzerine alınanlara bakınca esasında çok net anlaşıldığı da görünüyor!'' şeklinde olmuştu.

Herkes iktidar kanadı ne yanıt verecek merak konusu olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuya son noktayı koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı Açıklamada CHP'li isme meydan okudu:

Erdoğan, ''Her kim şirketlere el koymaktan bahsediyorsa, onun amacı ülkemizin yeniden bataklığa saplanmasıdır'' dedi.

Bazı siyasi parti temsilcilerinin son dönemde yaptıkları özel sektör karşıtı açıklamaları, aslında bunların zihin kodlarını ortaya koymaktadır. Gerçi bunların mazisinde savunma sanayii başta olmak üzere her alanda özel sektör karşıtlığının birçok örneği vardır. Kendileri bilirler. Milletimiz vakti saati geldiğinde bunları da siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldırmakta tereddüt etmeyecektir.