• BIST 96.817
  • Altın 222,205
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 7 °C

Erdoğan'a seslendi bu bürokrasi sizi yer!...

Erdoğan'a seslendi bu bürokrasi sizi yer!...
Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk, dolar kumpasına ilişkin kaleme aldığı bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Maliye Bakanlığı bürokratları konusunda uyardı.

Döviz kurundaki önlemeyene yükselişin arkasında küresel bir tezgah mı var? 24 Haziran seçimleri öncesi dolardaki tırmanışın operasyon olduğu iddia ediliyor. Hükümete yakın yazarlardan Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk, "Sayın Erdoğan, bu bürokrasi sizi yer!.." başlıklı köşesinde ekonomik saldırı olarak nitelediği dolardaki yükselişi değerlendirdi.

FETÖ'nün kripto unsurlarıyla emperyalizmin desteğini alarak Türkiye'nin kuşatma planını uyguladığını savunan yazar, bürokratlara dikkat çekerek Erdoğan'a böyle sesleniyor:

YAŞANILAN NORMAL Mİ DEĞİL
"...Erdoğan, 2008’de IMF ile anlaşma imzalamadı, 2009’da Peres’e “one minute” dedi. O gün bugündür Erdoğan’la uğraşıyorlar.  Ekonomik büyümesini yüzde 7’lere oturtmuş, 18 ayda 2 milyon istihdam oluşturmuş, ARGE bütçesini AB düzeyinin üzerine çıkarmış, turizm ve ihracatta patlama yaşayan, sürekli konuşulan cari açığı ise ekonomik büyümeye bağlı yüksek enerji talebi ve yatırım malları ithalatına dayanan bir ülkenin bugün piyasalarında yaşanılan normal mi, değil!..

Pekiyi, kim yapıyor bütün bu kepazeliği ve bilmediğimiz kimler ortak bu işe?..  Ankara’nın zirvelerinde neler dönüyor, bilemem, ama bunların yakında Erdoğan’a, “işler kötüye gidiyor, en iyisi biz IMF ile yeniden görüşmelere başlayalım” raporlarıyla gittiklerini duyarsam da hiç şaşırmam… 

"BU YAPILANMAYI ÇİLLER DÖNEMİNDEN BU YANA İZLEYEN BİR DOSTUNUZ OLARAK SÖYLÜYORUM"
Sayın Erdoğan…
Evet, haklısınız, Türkiye şu anda, tıpkı Rusya ve İran’da olduğu gibi emperyalizmin bir “döviz kuru kumpası” ile karşılaştı, ama, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Maliye Bakanlığı bünyesindeki bu yapılanmayı Tansu Çiller döneminden bu yana izleyen bir dostunuz olarak söylüyorum, yaşanmakta olanlar karşılaşacağınız sorunların henüz başlangıcıdır…

Bu mücadelede, Merkez Bankası ve Hazine’nin görevi dış borç sarmalının önünü keserek, yüksek faizlerle bu memleketin helal değerlerinin küresel fonlara aktarılmasını önlemek, Maliye’nin görevi ise “Düyun-u Umumiye” gibi hareket etmemektir. 

Artık, bankalardaki toplam mevduatın yarısına nüfusun binde 2’sinin (yüzde 1 bile değil) sahip olduğu bu ülkede “milli-yerli ekonomi programını” geliştirecek, neo-liberal kıskaçtan kurtulmamızı sağlayacak beyinlere ihtiyacımız var. "

Ardan Zentürk'ün yazısının tamamı

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim