• BIST 96.711
  • Altın 223,215
  • Dolar 5,3604
  • Euro 6,1111
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 10 °C

Erdoğan’ın o sözlerine destek

Erdoğan’ın o sözlerine destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yurt dışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurt içinde yapın” çağrısına turizmcilerden destek geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Rusya ile yaşanan siyasi kriz ve ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle yaptığı “Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın” çağrıya turizmcilerden destek ve olumlu yanıt geldi. Erdoğan’ın çağrısını değerlendiren TÜROB Başkanı Timur Bayındır, “Turizm tabii ülkemiz için mühim bir konu ve bugün 1 milyonun üzerinde yatağımız var. Bunu seneye vurduğumuz zaman 400 milyon kişi falan konaklatabileceğimiz imkan var.

E bunu değerlendirmek lazım. Bunun içinde Türk halkının biraz daha bilinçlenmesi lazım. Tabi ki yurtdışına da gidecekler ama böyle sıkışık durumlarda ‘Yurtiçinde kalın’ çağrısı tavsiyedir. Bu tavsiye insanlarda bir rahatlık, ‘Ya bak ülkemiz bizim de katkımız olur mu?’ gibi bir anlayıştır ve bence de doğrudur. Bu arada tabi herhalde dil sürçmesinden ‘Yurtdışına yasak konsun’ talihsiz bir açıklama daha oldu. Bu çok yanlış, yasaklarla hiçbir şey olmaz. İnsanları bilinçlendirerek olur. Bilinçlendirmenin de her zaman yanındayız” dedi.


“Rusya ile yaşanan siyasi krizden dolayı mı böyle bir çağrı yapıldı?” sorusuna Başkan Bayındır, “Muhakkak etkisi var ama sadece Rusya ile kriz bunu doğurmuyor. Şimdi Avrupa’da çok büyük ekonomik bir kriz var ve insanlar bir ürküntü halindeler, bırakın başka bir gitmeyi evlerinden çıkmaya korkuyorlar. Böyle olunca bize neredeyse yaklaşık 29 milyon kişi Avrupa’dan geliyor. Rusya’dan 4 buçuk geliyor, tamam bu 4 buçuğu kaybettik ama bu 29’da da bir çıkamama, gelememe durum olunca bunu hep birlikte telafi etmemiz lazım. Bu bir krizdir yani biz bu krizle 15 yıldır yaşıyoruz. Her sene bir şekilde kriz olur ve bir şekilde altında kalkarız. İnşallah bu durumunda altından kalkacağız” şeklinde konuştu.


TÜROB üyesi, otel işletmecisi Savaş Gürsel ise “Ülkemizde o kadar güzel yerler var ki tatil için gidenler ülkemizin her yerinden istifade edebilir. Hakikaten dünya standartlarının üzerindedir. Bu tip insanlar tatillerini ülkemizde geçirirlerse Türk ekonomisine daha büyük bir katkı olacağını vurgulamak istiyorum” diye konuştu.
DOĞAN CAN CESUR 

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim