Erdoğan'ın yeni rakibi Fatih Portakal mı olacak? Portakal bomba bir açıklama yaptı..

Erdoğan'ın yeni rakibi Fatih Portakal mı olacak? Portakal bomba bir açıklama yaptı..

İstifasının ardından yaklaşık 1 ayı geçmesine rağmen Fatih Portakal Türkiye gündeminden düşmüyor youtube üzerinden geri dönüşü ise fırtınalar estirmeye yetti bile..

Türkiye'nin son günlerde en çok konuşulan tek bir ismi var Fatih Portakal.. Fatih Portakal'ın istifası özellikle muhalefet seçmeninde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

En dikkat çeken yorum ise Halk TV ekranında Ayşenur Arslan'dan gelmişti. Ayşenur Arslan yaptığı açıklamada Fatih Portakal istifa edince muhalefet bir kalesini daha kaybetti yorumunda bulunmuştu.

Ulusalpost Fatih Portakal'ın youtube kanalındaki açıklamalarını dikkatli bir şekilde takip etti ve basında en çok dile getirilen bir iddianın doğru olmadığı bizzat Fatih Portakal'ın açıklamasında yalanlandığını tespit etti.

İddiaya göre Fatih Portakal istifa etti çünkü Cumhurbaşkanı adayı olacak.. Fatih Portakal bu iddiaya noktayı koyarak istifa ettiği zaman iki partiden teklif geldiğini bu mesajın hala telefonunda olduğundan bahsetti.

Adaylık ve siyaset düşünmediğini ifade eden Fatih Portakal ayrıca korktu kaçtı meselesinin ise gerçeği yanısıtmadığını dile getirdi.

2 yıldır rakibi olmamasından dolayı bir doygunluk noktasına ulaştığını ifade eden Fatih Portakal sırf bu yüzden kanalı bıraktığını açıkladı.

Fatih Portakal bu arada gazetecilik mesleğine artık youtube kanalında devam ediyor. Daha 1 ay olmadan 300 bin takipçi sınırını deviren Fatih Portakal 1 milyon aboneye adım adım ilerleme kaydediyor.

Fatih Portakal'ın bu açıklamaları şu dakikalarda bir çok haber sitesi tarafından servis edilirken Fatih Portakal'ın adaylık düşünmediği ve Erdoğan'a rakip olmayacağı da bizzat kendisi tarafından yalanlanmıştı.

Fatih Portakal hakkındaki senaryolar anlaşılan daha uzun süre konuşulacağa benziyor.