Erkekler sakın bunu sakın yemeyin kadınlık hormonunu artırıyor

Erkekler sakın bunu sakın yemeyin kadınlık hormonunu artırıyor

Modern şehir yaşamı beraberinde endüstriyel gıdaları getiriyor. Bu da sağlık açısından büyük sorunlar yaratıyor.

Yapay tatlandıcılar içinde bulunan aspartam maddesinin mutluluk hormonu ile direkt ilişkide bulunduğu ispatlandı. Daha doğrusu alınan yapay tatlandırıcılar kişiyi serotonin eksikliğine sürükler. Serotoninin de libido ile direkt ilişkisi bulunduğundan,olumsuz etkileniyor.

Kızartmalar lezzetleri ve kızarma işlemi sonucunda ortaya çıkan kimyasallar sebebiyle vücudumuz ve beynimizde tarifi mümkün olmayan hazlara sebep oluyor.Hububatlar hayatımızın her anında yanı başımızda. Onlardan vazgeçmek neredeyse imkansız. Ancak hububat vücuda girdiği anda testosteron ile tepkimeye girip onu östrojene yani kadınlık hormonuna çeviriyor.

Vücudun bir hormon dengesi var ve bu tüm yaşamı etkiliyor. Eğer bu dengeyi bozarsak hayatımızın da dengesini bozmuş oluyoruz. Günlük hayvansal besinler, ne yazık ki libido hormonunun düşmesine sebep oluyor.

Çikolata yiyerek çok mutlu hissediyor olabiliriz. Çünkü çikolata sinir sistemimizin merkezi olan beynimizde mutluluk ile ilgili olan hormonların olumlu yönde harekete geçmesine sebep oluyor. Ancak arka tarafta testosteron hormonunun, östrojene dönüşmesinde de çikolatanın imzası var.

Sakin bir gecenin vazgeçilmez eşlikçisi adaçayının sürekli olarak içilmesini erkeklere önermiyoruz. Çünkü adaçayı da vücutta östrojen salınımını en üst perdeden destekliyor.