Erken Tıbbın Babası Olan İbn-i Sina'nın Tarifi! Bu Kür Resmen Ömür Uzatıyor...

Erken Tıbbın Babası Olan İbn-i Sina'nın Tarifi! Bu Kür Resmen Ömür Uzatıyor...

İbn-i Sina'dan kalan bu tarifle ne aç kalın ne de sağlığınızdan olun. Pek çok faydası olan bu kür nasıl yapılıyor? Resmen şifa kaynağı, deneyenler son derece memnun kalıyor. Peki şifası ne? İşte İbn-i Sina'dan kalan tarif...

Erken tıbbın babası sayılan İbn-i Sina'dan kalan orijinal kür tarifi! Zeytinyağı ve incir mucizesini birleştiren İbn-i Sina'nın tarifine göre bir ay uygulanan bu kürün faydaları saymakla bitmiyor.

Zeytinyağlı İncir Kürü İçin Hangi Malzemelere İhtiyacımız var?

Kürü yapmak için her şeyden önce malzemelerin en sağlıklısını sağlamak gerekiyor. Bunun için özellikle organik sızma zeytinyağı, organik kuru incir ve cam bir kavanoz gerekecek.  Bir litre kadar saf zeytinyağının yanında iki yüz elli gram kadar kuru incir edinelim. 

Zeytinyağlı İncir Kürü Nasıl Hazırlanıyor?

Bir ay boyunca tüketilmesi gereken bu kür için zeytinyağını kavanoza boşaltın. Kuru incirleri de içerisine dilimleyip atın. Beş gün boyunca karanlık ve serin bir yere koyacağınız kürü sonrasında tüketmeye başlayabilirsiniz.  

Zeytinyağlı İncir Kürü Uygularken...

Düzenli olarak tüketmek önemli. Her gün ise iki kez yiyeceğiniz incirlerden birini sabah diğerini de akşam tüketin. Ancak dikkat edilmesi gereken husus şu ki, incirler tükendikçe bitmeden yenilerini eklemek gerekiyor.

Zeytinyağlı İncir Kürünün Ne Gibi Faydaları Var?

Bu kürün belki de en önemli özelliği kansere karşı verdiği savaştır. Bilindiği gibi zeytinyağının kendisi kansere karşı büyük bir silahtır. Diğer yandan lifli bir gıda olan incir de özellikle meme kanserine karşı etkili olmaktadır. Düzenli lif tüketildiğinde östrojen seviyelerinin düştüğü buna oranla da kanserli tümörlerde üçte biri oranında gerilediği görülmüştür.

Kemiklerin gelişimine katkı sağladığı için özellikle menopoza giren kadınların tüketmesi önerilmektedir. Diğer yandan kabızlık gibi sorunlara çare olan bu kür sayesinde yüksek tansiyonu da dengelemek mümkün.

Diyabet hastaları doktorlarına danışmadan uygulamamalı

Diş sağlığı, karaciğer, hafıza ve sinir sistemine de katkıları olan bu kürü diyabet hastalarının uygulaması yüksek şeker içeren incir nedeniyle sakıncalı olabilir.