Erol Mütercimler Hakkında Harekete geçildi Sözleri Gündemi Sarsmıştı Tepkiler ise..

Erol Mütercimler Hakkında Harekete geçildi Sözleri Gündemi Sarsmıştı Tepkiler ise..

İmam hatiplilerle ilgili konuşan Erol Mütercimler'in Sözleri tepki çekti. Konuşması hakkında inceleme başlatılırken tepki yağıyor...

Muhalif açıklamalarıyla bilinen Erol Mütercimler son açıklamalarıyla yine gündem oldu. Bu kez Gündem olan konuşması İmam Hatiplilerle ilgili

Sözleri büyük tepki çekerken sosyal medyanın gündemine oturdu. Sözlerine yönelik RTÜK harekete geçti.

OLAYIN özeti ise şu şekilde gerçekleşti. Yayına çok sayıda tepki var...

Haber Global'de Saynur Tezel'in moderatörlüğünde ekrana gelen programın konuklarından biri de yazar Erol Mütercimler oldu.

Tarikatların durumunun tartışıldığı programda konuşan Mütercimler, imam hatip okulları için şoke eden ifadeler kullandı.

“MEZUNLAR SAPIK OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR
Özellikle mezun olanları hedef alan Mütercimler, “İmam hatipten mezun olmuş olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor. Bakın cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız..." dedi.

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından ise "Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler'in imam hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır." açıklaması yapıldı.

HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Çal, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla yazar Erol Mütercimler hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.