• BIST 86.796
  • Altın 248,760
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 26 °C

Erü Hastanelerinde ‘Hastane Afet Ve Acil Durum Planı’ Eğitimi Verildi

Erü Hastanelerinde ‘Hastane Afet Ve Acil Durum Planı’ Eğitimi Verildi
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde, İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından "Hastane...

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde, İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından "Hastane Afet ve Acil Durum Planı" eğitimi verildi.

Başhekimlik Toplantı Salonu'nda, İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nden Dr. Fatma Hasdıraz İlhan, Dr. Pınar Yaman, Dr. Fatih Karahan, Dr. Mükerrem Altuntaş ve Dr. Bayram Üner'in katılımıyla verilen eğitimlerde, hastanelerde afetlere ilişkin alınması gereken önlemler ile afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri anlatıldı.

Konu başlıklarını, Afet ve Acil Durum Temel Kavramları, Hastane Afet ve Acil Durum Planı Hazırlama Kılavuzu Tanıtımı, Hastanelerde Afet Risklerinin Azaltılması, Afet ve Acil Durum Müdahale Yönetimi, Hastane Olay Yönetim Araçları, Kitlesel Yaralanmalı Olaylarda Hastane Müdahale Aşamaları, Olay Bildirimi ve Acil Müdahale Planı Aktivasyonu, Hastanenin Tıbbi Kapasitesi, Hastane Afet Triaj Alanı, Acil Servis ve Hastane İçi Trafik Akışı, Bilgi Yönetimi ve Formlar, Güvenlik-Emniyet, Lojistik ve Malzeme Yönetimi, Psikososyal Destek Faaliyetleri, Ölü ve Kayıplarla İlgili İşlemler, Departman/Servis/Birimlerin Müdahale Prosedürleri, Olaya Özel Planlar ve Tatbikat Hazırlığının oluşturduğu ve üç gün süren eğitimlere, Başhekim Prof. Dr. Kudret Doğru, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr Mustafa Çalış, Prof. Dr. Ahmet Güney, Doç. Meda Kondolot ve Doç. Dr. Abdullah Demirtaş, Dahili Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kürşat Gündoğan, Hastaneler Başmüdürü Özcan Özyurt, Hastane Müdürleri Aydemir Kayabaşı ve Mustafa Doğan, Hastane Müdür Yardımcıları, Başhemşire Yardımcıları, acil ve afet durumlarında hastanede görev alabilecek kendi alanında uzman personellerden oluşan ekip katıldı.

Katılımcılara iki grup halinde üç kez masa başı tatbikat uygulaması yaptırıldığı eğitim sonrasında katılımcılara belge takdim edildi.

Erü Hastanelerinde ‘Hastane Afet Ve Acil Durum Planı’ Eğitimi Verildi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim