• BIST 93.616
  • Altın 210,035
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 16 °C

Erzurum’da, ’Kütüphane Haftası’ Kutlandı

Erzurum’da, ’Kütüphane Haftası’ Kutlandı
Erzurum'da, Kütüphane Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler düzenlenen törenle İl Halk Kütüphanesinde başladı.

Erzurum'da, Kütüphane Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler düzenlenen törenle İl Halk Kütüphanesinde başladı.

Her yıl mart ayının son pazartesi günü düzenlenen Kütüphane Haftasının 53. sü Erzurum'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Hafta boyunca sürecek etkinliklere İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen törenle start verildi. Törene; Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Doğan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.

Törende konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, Geleceğin mimarı ve ülkenin umudu gençlerin geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmaları, kendilerinin en önemli görevleri olduğunun altını çizdi.

Vali Azizoğlu, "Bizden önceki büyüklerimiz nasıl bizim için imkanlar ölçüsünde ortam hazırlamış bizim yetişmemize katkı sağlamışlarsa bu günde bizde geleceğin idarecileri bilim adamları ve yöneticileri olarak sizlere devletin tüm imkanlarını en iyi şekilde sağlamak onların kullanılmasını sağlamak ve sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamakla sorumluyuz. Kütüphaneler haftası, kitabın insanın en hakiki dostu olduğunu anlatmak için seçilmiş bir gündür. Kitap okuyan bir neslimiz olduğundan dünya medeniyetine ölmez eserler bırakmış bir milletiz. Bizim Coğrafyamız, insanlığın varoluşundan bu yana dünyanın en önemli kültür merkezlerinin başında geliyor. Bu sebepledir ki Erzurum'dan Emrahlar, Sümmaniler, İbrahim Hakkı Hazretleri ve Alvarlı Efe Hazretleri çıkmış. Daha nice büyük insan Erzurum'dan çıkacak ve hem Erzurum'a hem de insanlığa ışık olacaktır.

ERZURUM YENİ KÜTÜPHANESİNE KAVUŞACAK

Erzurum'a yeni halk kütüphanesi yaptıklarının da müjdesini veren Vali Azizoğlu, "Yeni Halk Kütüphanesi'nin bu sene projesi yapım aşamasında ve 1 aya kadar ihalesi gerçekleşecek. İnşallah Kültür bakanlığımız ve DAP idaresi başkanlığının verdiği destekle 1 milyon kitabın olacağı Doğu Anadolu'nun en büyük Kütüphanesini kuracağız. Bin iki yüz bin üç yüz yıl önce ecdadımız bize nasıl medreseler, camiler, kervansaraylar gibi eserler bırakıp gittiyse bizde bin yıl sonra gelecek nesillere eserler bırakacağız."

Erzurum’da, ’Kütüphane Haftası’ Kutlandı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim