Eskişehir'de ne Yenir? Mutlaka Gitmeniz Gereken Restoranlar

Eskişehir'de ne Yenir? Mutlaka Gitmeniz Gereken Restoranlar

Eskişehir'i ziyaret edeceksiniz mutlaka bu restoranlara uğrayıp karnınızı güzelce doyurun! Eskişehir turu atmak isteyenler ya da yakında taşınacaklar için Eskişehir'in en iyi restoran ve kafeleri! Eskişehir'de bunları yiyip içmeden dönmeyin!

Yakın zamanda bir Eskişehir turu yapacak olanlar ya da yakında Eskişehir'de yaşamaya hazırlananlar için en iyi restoran ve kafeleri sıraladık. Eskişehir'de aç kalmayacağınız harika lezzetler ve otantik restoranlar sizi bekliyor!

Eskişehir'e ilk geldiğiniz zaman eski tren garında sıralanmış olan "pilavcı"larda mutlaka bir ev yemeği yiyin. Herhangi birine girip karnınızı çok ucuza doyurabileceğiniz bu restoranlar öğrenci dostu olmalarıyla tanınıyorlar. 

Ancak "ben yöresel bir şeyler yemek istiyorum" diyorsanız eğer rotanızı Hamam Yolu'na doğru çevirin. Eskişehir'in en ünlü lezzeti olan Çiğ böreği burada çok kolay bulabilirsiniz. 135 senelik bu lezzet biraz yağlı olduğu için bomboş mideye girmemeli. Bu nedenle sokakta belediyenin görevlendirdiği simitçilerden simit alabilirsiniz. Çiğ börek en iyi nerede yenir derseniz, en fazla şubesi bulunan "Papağan Çiğ Börek"den yiyebilirsiniz. Yakınlarda birden fazla dükkanı olan bu markayı zaten önündeki kuyruktan tanırsınız. Ancak önerimiz, ilk dükkan küçük olsa da büyük binası olan şubeye gitmeniz. Bu şubede ünlülerin de çiğ börek yediği fotoğrafları görebilir, Eskişehir'in ufak ve sevimli karmaşasını pencerelerden izleyebilirsiniz. 

es1.jpg

Hemen çıktığınızda karşınızda Eskişehir'in en ünlü boza satan yeri olan "Karakedi Bozacısı"ndan bir bardak boza almadan sakın geri dönmeyin. Elinize bir bardak bol tarçınlı boza ile porsuk istikametinde yürüyerek Adalar mevkiine geldiğinizde burada herhangi bir kafede oturup porsuk manzarasına karşı muhakkak bir kahve için. Hatta canınız alkollü bir şeyler çekiyorsa, porsuk kenarında konumlanan elit "Travelers"da harika vakit geçirebilirsiniz. Daha ucuza içki içmek isteyenler ise barlar sokağında çok fazla seçenekle karşılaşacaktır.

esk2.jpg

Buradan rotayı Üniversite Caddesi'ne çevirmek gerekiyor. Eğer canınız "künefe" gibi bir tatlı çekiyorsa "Sağlık Pide" ya da butik bir pasta istiyorsa mutlaka "Mandarins" kafeye uğrayın. Eskişehir halkı tatlıyı çok sevse de fazla iyi bir tatlıcı seçeneği yok. Ancak küçük ve oldukça sevimli bir dükkana sahip olan Mandarins'in içerisinde büyük tatlar dönüyor. Bol meyveli seçenekleri ile Red Velvet, Purple Velvet ya da kocaman dondurmaları olan Brownie yiyebilir hatta çok daha farklı seçeneklerle bir kahve eşliğinde tatlı krizinizi bastırabilirsiniz.

eski34.jpgeski3.jpg

İlgili Haberler