Esmer Tene Sahip Olanlar İçin Makyaj Tüyoları

Esmer Tene Sahip Olanlar İçin Makyaj Tüyoları

Esmer güzelliğini ortaya serecek makyaj tüyolarına yazımızda yer verdik. Esmer tene sahip olan kadınların bronz güzelliğini ortaya koyabilecekleri trend olan renk paletleri ve makyaj teknikleri yazımızda...

Esmer tenlilerin güzelliklerini ortaya çıkarabilecekleri harika makyaj tüyoları yazımızda. Medya algısı nedeniyle ten rengini açmaya yönelik ürünlerden sıkılan ve doğuştan sahip oldukları bronz tenlerini vurgulayacak makyajı yapmak isteyen kadınlar, bu tüyoları uygulayabilir.

Pembeler çok eskide kaldı...

İlk olarak modası geçmiş bir akıma vurgu yapalım. Çoğunlukla esmer kişilere pembe yakıştırılsa da bu artık 2000'lerin modası olduğu için pek önerilmiyor. Ağır makyaj bu dönemlerde moda olduğu için şu anki hafif hatta yok gibi makyaja da pembe tonları aslında uymuyor. çünkü esmer kadınları pembe renk daha solgun gösterebiliyor. Bu nedenle daha koyu renklere yönelmek hatta koyu nude tonları tercih etmek esmerlerin yok gibi makyajına yardımcı olabilir. Ancak pembe hala esmer kadınlara çok yakışıyor, bu nedenle kıyafetlerde pembe tonlar kullanılabilir. Özellikle neon pembe bu sezon esmer kadınlarca çok tarz duracaktır. 

Fondöten seçimi sadece beyaz tenli kadınlar için bir sorun değil. Açık tenli kadınların en büyük fondöten sorunu oluşan korkunç çene çizgisi iken esmer kadınlarda da belli bir ton farklılığı hemen göze çırpıyor. bu nedenle bir uzmandan destek almak ve boyun rengi ile aynı tonda bir fondöten seçimi yapmak gerekiyor.

Elmacık kemiklerine de pembe tonlar gitmeyebilir. Ancak cesur bir atılımla koyu yanaklar üzerine hafifçe şeftali tonları sürülebilir.

Eyeliner kullanmaktan sakın çekinmeyin. Hatta bazı esmer kadınlara beyaz renkli farlar çok yakışıyor. Abartılı ve ütopik makyaj sevenlerin severek uygulayacağı bir yöntem de sarı eyeliner kullanmak. Bu dönem renkli eyelinerlar moda iken kendisini çok belli eden ve çok hoş duran sarı eyeliner esmerlere ayrı bir yakışıyor. Parlatıcıyı abartarak ve parlak bir sütlü kahverengi farla beraber sarı eyeliner müthiş bir birliktelik sağlıyor. Ancak burada dudaklara fazla vurgu yapmamak ve kaşları da doğal haline bırakmak gerekiyor çünkü yüz dikkat gözlere çekilmeli. Diğer türlü makyaj çok yorucu bir hale bürünebilir.