Esnaftan sonra vatandaşın da yüzü gülecek! Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi bankalar...

Esnaftan sonra vatandaşın da yüzü gülecek! Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi bankalar...

Geçtiğimiz dönemde esnafın kredi borçlarının erteleneceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şimdi de vatandaşa müjdeli haberi duyurdu..

Geçtiğimiz günlerde partisinin il kongresine canlı telefon bağlantısı ile bağlanarak esnafa müjdeli haberi duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şimdide vatandaşa bir müjde verdi.

Ekonomik olan zorda vatandaşlara koronavirüs döneminde bankalardan destek kredisi verilmişti. Esnafa verilen müjdenin ardından zorda olan ve vatandaşlar kendileri için de bir erteleme yapılmasını talep etti. Bu talebe karşı kayıtsız kalamayan yetkililer zorda olan ve aldığı krediyi ödeyemeyecek durumda bulunan vatandaşların kredi ödemelerini de 6 ay süre ile erteleme yapmak için çalışma içerisinde olduklarını duyurdu.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve zorlu koşullar büyüdükçe vatandaşın borcu da her geçen gün büyüyor, borç batağına giren ve ödeyebilmek için bankalardan kredi çeken yurttaşlar bu ödemeleri yapmakta da zorlanınca çareyi yardım talep etmekte buldular.

Esnaftan Sonra Bir Düzenleme de Vatandaşa Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde partsinin il kongresine canlı bir telefon bağlantısı gerçekleştirerek zorda olan ve bankadan aldığı krediyi ödeyemeyen esnafa bir müjde vermek istediğini duyurmuştu. Ardından Halkbank'ın esnafa verdiği kredilerin geri ödeme tarihini 6 ay süre ile ertelediğini duyurmuştu.

Esnafa yapılan jest üzerine vatandaşlar kendilerinin de zor durumda olduğunu belirterek sadece esnafa değil bankaya kredi borcu olan herkese böyle bir destek verilmesi gerektiğini söylediler.

Koronavirüs yüzünden işinden olan ya da aldığı ücreti yetiremediği için kredi çekmek zorunda kalan yurttaşlar evlerine icra kağıtları geldiğini ve zor durumda olduklarını ifade etmişlerdi. Esnafa yapılan koşulsuz şartsız erteleme jestinin kendilerine de yapılmasını isteyen ve bir müjde de biz duymak istiyoruz diyen yurttaşlara, çok geçmeden cevap geldi.

Esnafa yapılan düzenlemeye benzer bir düzenleme hazırlığında olduklarını ifade eden yetkililer, en kısa sürede vatandaşlara da böyle bir kolaylık sağlanacağını haberini duyurdular. Borçlar yüzünden çekilen kredilerin ertelenmesi için çalışma başlattıklarını ifade eden yetkililer erteleme süresi boyunca borçlara herhangi bir şekilde faiz uygulaması yapılmayacağını da belirtti.

İlgili Haberler