Etkili Bilgi, En özgün kaynaklardan ve güncel bilgi paylaşım platformu.

Etkili Bilgi, En özgün kaynaklardan ve güncel bilgi paylaşım platformu.

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en kıymetli hazinesi

Bilgi Aslında bu gerçeklik bugüne özgü bir durum da değil. İnsanoğlu var olduğu günden bu yana bilgi ile birlikte yaşam şartlarını kolaylaştırmış ve teknik alan başta olmak üzere, sağlık, ulaşım, eğitim ve yaşamın bütün alanları “bilgi” ile birlikte gelişim göstermiştir.

Bilginin bilime dönüşmesi ile aylar süren mesafeler saatlere dönüşmeye başlamış, tedavisi mümkün olmayan hastalıklar, Tıp imkanları ile tarihe karışmış, kara tahtalardan bilgisayarlara uzanan bir eğitim süreci içinde bulmuş insanlık kendini. Diğer taraftan çağlar boyunca bilgiye ulaşmak o kadar kolay olmamış; gerek teknik imkanlar gerekse de ekonomik sebeplerden dolayı gerçeklememiş bu. Bugün ise bilgiye ulaşmak artık parmaklarınızın ucu kadar yakın. Fakat burada da insanları bekleyen başka bir zorluk var ki; o da bilgi kirliliği ve yanlış bilgilendirme.

İşte biz Etkili Bilgi’yi, tam da bu yüzden yayına hazırladık ve karşınıza çıkardık. Bilginin önemine inandığımız kadar bilgilendirmenin ve bilgi kaynaklarının da önemine inandık. Önünüze getirdiğimiz bilgileri farklı kaynaklardan teyid ederek size sunmaya çalıştık. Bunu yaparken öncelikle ihtiyaç duyduğunuz bilgileri göz önünde bulundurmaya çalıştık. En çok merak uyandıran, günlük yaşamınızda işlerinizi kolaylaştıran; öte taraftan siyasi, tarihi ve kültür sanat alanında iz bırakan ve önemi ortada olan bilgileri de sizlere sunduk. Benzer biçimde güncel haber ve diğer gelişmeleri de “bilgi temelli” bir yaklaşımla hazırlamaya çalıştık.

Belirttiğimiz üzere bilgi ne kadar önemli ise bilgilenme kaynağınız da o kadar önemli. Yansız ve nesnel bir biçimde başvurabileceğiniz önemli bir bilgi sitesi www.etkilibilgi.com, yani Etkili Bilgi var artık karşınızda.Ve size uzaklığı sadece parmaklarınızın dokunacağı yer kadar..