Etkili bir cam temizliği için bu pratik yöntemler işinizi kolaylaştıracak. 30 Dakikada pırıl pırıl camlar

Etkili bir cam temizliği için bu pratik yöntemler işinizi kolaylaştıracak. 30 Dakikada pırıl pırıl camlar

Cam temizliği nasıl ve hangi bez ile yapılmalıdır sorusunun cevabı bu içerikte..

Camları siliyorum ama istediğim gibi tertemiz olmuyor diyorsanız bu içeriğe mutlaka göz atmalısınız. Camları temizlerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Nasıl silersem iz kalmaz diye düşünüyorsanız derdinize derman olacak çözümler burada.

Cam temizliği yaparken hava durumu bile oldukça önemli yağmurlu bir günde camları silmenizin bir faydası olmayacaktır ama güneşli günde silinen camda da güneşin yansımasından ötürü lekeleri tam olarak göremeyebilirsiniz. Bu yüzden açık havada gündüz vakti cam silmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca camlarda bulunan çiziklerden rahatsızsanız onun da kolay bir yolu var. Diş macunu. Diş macununu çizik kısma sürün ve nemli bir bezle ovalayın, çiziklerin azaldığını göreceksiniz. Hazırsanız içeriğe başlıyoruz.

Cam Silme Yöntemleri:

  • İz Sorunu: Eğer gazete ile siliyorsanız kesinlikle renkli gazete kağıtlarından uzak durmalısınız ve eldiven giyerseniz parmak izi yapmazsınız
  • Ne Kadar Sürede Temizlemeliyim: Ortalama 3 ayda bir temizlik yapmanız gerekir.
  • Gazete kağıdı: En basit, eski ve etkili yöntemlerden biri gazete kağıdını topaçlayarak cam silmektir Camlarınızı hem parlatacak hem de oldukça iyi temzileyecektir. Ancak dediğimiz gibi renkli kağıt olmamasına dikkat edin.
  • Bez Seçimi: Annelerimiz eskiyen tişört ve atletlerle silseler de mikrofiber bezler oldukça iyi ve etkili bir temizlik sunuyor. Ayrıca ilk çıktığı dönemdeki kadar yüksek fiyatlı da değil.

Ne ile Silersem Daha Temiz Olur Derseniz

Aslında içerikte bir sürü deterjan önerisinde bulunabiliriz ancak en etkili, kolay, iz bırakmayacak ve en önemlisi durulama istemeyecek yöntem tabi ki sirke.

Cam silme suyunuzun içine 1 çay bardağı sirkeyi dökün, ardından camlarınız çok tozlu ise ön temizleme yapın. Eğer 3 ayda bir düzenli cam siliyorsanız ve nispeten daha temiz bir cama sahipseniz tek sefer silmeniz yeterli olacaktır. 

Eski bir bez yardımıyla önce camın tozunu alın. Ardından silme suyunu yenileyin. Kovaya suyu doldurduktan sonra 1 çay bardağı sirkeyi dökün bu kez mikrofiber bez yardımıyla camlarınızı silin. Sirke uçucu bir madde olduğu için kurulama ya da durulama yapmanıza gerek kalmayacaktır. Hem de tertemiz kimyasal barındırmayan camlara sahip olmuş olacaksınız.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz