Onların Sağlığıyla Oynamayın! Kedilere Yedirilmesi Sakıncalı 3 Besin!

Can dostlarımız kedilerimizin yemesi sakıncalı olan bazı besinler var. Bize zararlı olmayan bu besinler kedi dostlarımız için son derece zararlı olabilir. İşte kedilerin asla yememesi gereken besinler...

Onların Sağlığıyla Oynamayın! Kedilere Yedirilmesi Sakıncalı 3 Besin!
Yayınlanma Tarihi : 04 Nisan 2022 21:57

Kediler, ev sahibi olduğumuz küçük, sevimli ve oldukça meraklı canlılardır. En çokta meraklı halleriyle dikkat çekerler. Ancak bazen bu meraklı halleri başlarına dert açabilir. Sadece onlar için değil, biz sahipleri olarak da üzücü bir durumdur.

Kediler, meraklı hallerindendir ki her şeyi koklarlar ve ısırırlar. Bazen de istenmeyen sonuçları doğuracak ürünleri yemeye kalkarlar. Bazı besinler kediler için oldukça tehlikelidir. Hatta kedilerin hayatlarını tehlikeye sokacak besinlerin bazıları da hemen hemen herkesin mutfağında!

Gelin hep birlikte bir kedilerin yediği taktirde hayatından olabileceği besinleri bir bakalım.

Kedilerin Yememesi Gereken Besinler

Üzüm

Kuru yada yaş hiç fark etmez, üzüm kediler için oldukça zehirlidir. 

Soğan-Sarımsak

Her evde bulunan soğan ve sağımsak kediler için oldukça tehlikelidir. Soğan veya sarımsak yiyen bir kedide nefes darlığı, ishal ve iştah kaybı görülebilir.

Çikolata

İnsanlara mutluluk veren çikolata kediler için son derece tehlikelidir. Bazı durumlarda anında etki ederek zehirlerken, bazı durumlarda da aşırı enerji birikimi yaşayarak kalp krizi geçirmesine neden olabilir.

İlgili Haberler