Evde manikür yapan bu hataları derhal terk edin büyük zarar veriyor

Evde manikür yapan bu hataları derhal terk edin büyük zarar veriyor

Tırnak güzelliği ve sağlığı için evde manikür yaparken bu hatalara düşmemek için dikkatli olun. Harika tırnaklara kavuşmak isterken bu hataları tekrarlamak tırnaklarınızı tehdit altında bırakıyor...

Salgın döneminde kuaförler de kapanınca pek çok kadın evden tek başına bazı bakımları yapmayı öğrenmeye başladı. Bu nedenle de özellikle tırnaklar konusunda çok büyük hatalara düşülüyor! Ojeyi yanlış muhafaza etmekten, tırnakları törpüleyeceğim diye onlara zarar vermeye kadar çok büyük hatalara düşmemek için..

Törpü seçimi nasıl olmalı?

Rastgele bir törpü ile asla profesyonel bir görünüm elde edemezsiniz. Bu nedenle ilk adımda hangi törpüyü tercih ettiğinizi bilmeniz gerekiyor. Evde manikür yaparken zımpara şeklindeki törpülerden uzak durun. Köpüklü törpüler de aslında tırnaklara iyi gelmiyor, parlaklık katmak için kullanıldığında tırnakları inceltiyor ve abartıldığında da can yakıyor. Tercih edilecek olan törpü cam törpülerden olmalıdır.

Tırnak törpüleme işleminde herkesin yaptığı hata!

Törpülemede yapılan en yaygın hata bu olabilir. İleri ve geri hızlı hareketler tırnağı çok yıpratır, zayıflatır ve hızlıca kırılmasına yol açar. Bu nedenle tırnak törpüleme işleminde tek yöne doğru törpüyü hareket ettirin. Nazikçe tırnak törpünüzü gerçekleştirin.

Ojeleri nasıl kullanmak gerekiyor?

Ojeleri saklama koşullarından kullanım aşamasına kadar dikkatli bir şekilde kullanmalı. Oje bekledikçe renk pigmentleri alt kısma doğru çöker. Bunu önlemek için ise şişeyi sallamak büyük bir hatadır. Şişeyi salladığınız zaman kabarcıklar oluşacak ve pütürlü bir oje sürmüş olacaksınız. Bunun yerine ojeyi avuç içerisinde nazik hareketlerle ısıtırmış gibi yapın.

Sabretmek işin sırrı

Biraz vakit alacaktır ancak çok fazla ya da çok az ürün kullanmak baştan büyük sıkıntı yaratır. Fazla ürün kullanmak çok fazla katman oluşmasına yol açar. Bu da ojenin yavaş kuruması, yapmacık durması ve en ufak şeyde iz oluşmasına neden olur. Az kullanmak ise ojeyi emanet gibi gösterebilir. Bu nedenle dengeyi kurmak için gözlem yapmak önemli. 

En Yeniler