Evde Temizlik Yaparken İşinizi çok Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Evde Temizlik Yaparken İşinizi çok Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Ev temizliğini ertelemenize gerek yok. Hızlıca evi tertemiz yapmak için bu formülleri uygulayın. İşte çok kısa bir sürede evde tek toz zerresi kalmadan temizlemenin yolu. Kendinize temizlikten vakit ayıramıyorsanız...

En tembeller için bile hızlıca uygulayabilecekleri ev temizliği tüyoları ile eviniz ışıl ışıl olacak. 

İlk olarak her odaya ayrı ayrı kollarınız dolu bir şekilde temizlik malzemelerini taşımayın. Bunun yerine hem kıyafetlerinizi koruyacak hem de her yere eşyaları beraberinizde götürecek bir önlük dikin. Önlük için ise eski mutfak önlüğünü ya da kullanılmayan bir gömleği bile kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey üzerine birden fazla ve sağlam büyük cepler dikmek. 

Kolları ağrıyanlar için cam temizliği

Diğer yandan cam temizliğine bakalım. Camları silmek zor geliyorsa o zaman çek pasınızın üzerine bir sirke ve suya batırılmış nemli bez asın ve aşağıdan yukarıya camı silin. Sonrasında nemli bezi çıkarıp yerine kurusunu asarak hızlıca camınızı kurutun. Harika bir temizlik olmasa da işin içinden beş dakikada çıkmanızı sağlayacaktır.

Hızlı bulaşık yıkamanın formülü

Bulaşıkları daha hızlı yıkamak için derin ve büyük bir kabın içine sıcak su doldurun. hatta içmediğiniz çayı bile doldurabilirsiniz. Sonra bira deterjanla karıştırıp en inatçı kurumuş bulaşıkları içine doldurun. İlk olarak görece daha temizlerini yıkayana kadar inatçı bulaşıklardaki lekeler çoktan yumuşamış olacaktır.

Tozlanan abajurlar ya da benzeri yastık gibi kumaş yüzlü eşyalar için evinizde kedi köpek yoksa bile tüy toplama rulolarından satın alın. Bu rulolar tek seferde bile kumaş yüzeyleri tertemiz yapıyorlar.

Fayansların temizliği için

Banyo fayanslarını temizlemeden önce ya duş alın ya da birinin yıkanmasına izin verin. Buhar sayesinde fayanslardaki lekeler yumuşayacak ve tek bir hamle ile her tarafı pırıl pırıl yapacaksınız.

Yapışkanlar için...

Sakız gibi yapışkan lekeler için kıyafetinizi buzluk gibi bir yere koyun. Sonrasında çıkarın ve lekeyi hızlıca sökün. Sıcak su ile ya da normal sıcaklıkta uğraşmaktan çok daha kolay olacaktır.

İlgili Haberler