Evet Bir tutam Kaynatılıp İçildiğinde Erkeklerin Amansız O derdine çare oluyor

Evet Bir tutam Kaynatılıp İçildiğinde Erkeklerin Amansız O derdine çare oluyor

Bazı Şifalı Bitkiler gerçekten etkileriyle kendisine hayran bırakıyor. Şimdi sizlere yine önemli bir bitkiden bahsedeceğiz:

Doğamızdaki bazı bitkiler ve otlar gerçekten alternatif olarak kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte oldukça değer kazandılar.

Oysa Yüzyıllar önce eski insanlar bu şifalı otların mucizelerinden yararlanır sağlıklarına katkı sağlarlardı.

Şimdilerde ise insanların yeniden eskilerin yöntemlerine yönelmesiyle şifalı bitkilerin değerini yeniden anlaşılmaya ve hayatımıza girmeye başladılar.

Şimdi Sizlere vereceğimiz bu sağlıklı bilgileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir onların yararlanmasını sağlayabiliriz.

Bahsedeceğimiz Bitkimiz Herkesin bildiği Rezene..

Kökeni Akdeniz ve Batı Asya olan rezene eskilerden beri sebze ve salata olarak kullanılmaktadır: er gün bir parça tüketimi cinsel gücü artırmakla kalmayıp onlarca hastalığa şifa oluyor

Romalılar'ın baş tacı olan bu bitki gladyatörlerin güçlü olmalarını sağlamak amacıyla kullanılıyordu. 

Erkekleri güçlendiren Rezene kadınların ise zayıf kalmasını sağlıyordu.

Görüntü olarak dereotuna çok benzese de ondan hem farklı hemde daha faydalıdır. Cinsel Gücü artıran Rezene Gözlere iyi geldiği gibi mideyi rahatlarak hazmı kolaylaştıran bir bitkidir.

Açlık hissini bastıran rezene diyet yapanlar için ise bulunmaz bir nimettir. Sinirleri papatya çayı gibi yatıştıran rezene aynı zamanda iyi bir sakinleştiricidir.

Tohumu: Soslar, balık yemekleri ve ekmek yapımında kullanılabilir. Ayrıca çiğnenerek tüketilmesi durumunda ağız kokusunu yok eder.

Yaprağını ister salata yapın ister sebze yemeklerine atın. İsterseniz yapraklarını kaynatarak çayını yapın ve için..

REZENE HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Rezene, geçmişten günümüze maydanoz ailesinin bir bitkisidir. İnsan sağlığı açısından çok önemli olan bir bitki türüdür.Diyetinin koyu renkli ve sadece kendine has bir kokusu vardır, çay ile de içilebilir. Rezene, birçok hastalık ve hastalık için etkili bir tedavi yöntemidir ve uzun yıllardır en sık görülen kabızlık ve gaz ağrıları için kullanılmaktadır. Rezene, çok küçük bebeklerde bile gaz problemlerini çözmek için kullanılabilen bir bitkidir.

Rezenenin besin değeri; potasyum, sodyum, fosfor ve kalsiyum içerir. Vitaminler arasında A ve C vitaminleri ana bileşenlerdir ve bu vitaminler kışın hastalık önleyici ilaçlara dönüşür.

Rezenenin şifalı bitkilerden biri olduğu ve halkın bildiği, yaygın olarak kullanılan yenilebilir bir bitki olduğu söylenebilir. Bitki olarak rezene yemek sırasında hoş bir koku vererek tüketilir ve çayı demlenebilir. Rezene tüketmenin bazı hastalıklara faydalı olduğu iyi bilinmektedir. Rezene için neyin iyi olduğunun cevabı budur:

 • Kansızlığa (anemi) iyi gelir
 • İdrar söktürücüdür
 • Stres ve depresyon tedavisinde faydalıdır
 • Ses kısıklığına iyi gelir
 • Ödem artırır
 • Cildi yenileyip canlandırır
 • C vitamini içerir
 • Soğuk algınlığına iyi gelir
 • Mide ağrısında faydalıdır
 • Sindirimi güçlendirir
 • Gazı ve şişkinliği giderir
 • Anne sütünü arttırmada yardımcı olur

   REZENE ÇAYI NASIL YAPILIR?

Bir cezvenin içine 1 su bardağı su koyup kaynatın su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar rezeneyi cezveye koyun ve cezveyi ateşten alın 5 dakika demlendikten sonra süzerek günde bir defa tüketebilirsiniz.

İlgili Haberler